Telus: Wierzę w pojednanie z Niemcami [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Telus

Robert Telus / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Ambasador Niemiec chce w jakiś sposób usprawiedliwić słabą pomoc Niemiec dla Ukrainy. Ta pomoc powinna być w interesie nas wszystkich" - mówił w Dniu na żywo Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: „Śmierć, śmierć, śmierć” i flaga banderowców na marszu Jabłonowskiego [+WIDEO]

Pojednanie polsko – niemieckie

“Wierzę w pojednanie z Niemcami. Wierzę, że podejdą do II wojny światowej sprawiedliwie i wypłacą nam należne reparacje. Chcemy być traktowani tak jak inne kraje. Reparacje wojenne to standard. Zniszczenie Polski, zwłaszcza Warszawy, było ogromne. Sprawcami byli Niemcy, którzy mają obowiązek wypłaty tych reparacji” – podkreślał Telus.

Niemcy atakują rząd

“Ambasador Niemiec w Polsce atakując PiS, to sprawę reparacji upolitycznia. W tym wywiadzie można wyczytać, że promuje Platformę Obywatelską. Mówi o tym, że gdyby rządziła PO to te stosunki byłyby łatwiejsze. Donald Tusk realizował politykę niemiecką w Polsce, za co dostał odznaczenie. Pamiętamy wypowiedź Donalda Tuska po niemiecku na tle Gdańska. To było bardzo symboliczne” – dodał Robert Telus.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY