Gosek: Polityka Green Dealu zbankrutowała [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Gosek

Mariusz Gosek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Jako Solidarna Polska od 2011 roku mówiliśmy, że m.in. kanwą i jednym z fundamentów jest węgiel. Już wtedy mówiliśmy o tej szaleńczej polityce UE. Pakiet klimatyczny i cała ta polityka green dealu dziś zbankrutowała" - mówił w Dniu na żywo w MN Mariusz Gosek, poseł Solidarnej Polski.

Zobacz także: „Śmierć, śmierć, śmierć” i flaga banderowców na marszu Jabłonowskiego [+WIDEO]

Zatrzymać zielony ład

“Tę szaleńczą politykę zielonego ładu trzeba zatrzymać. Widzę konieczność w tym względzie. Jeżeli od tego nie odejdziemy to będziemy mieć problem. Musimy zapewnić Polakom bezpieczeństwo energetyczne, ale też żywnościowe. Wszystkie środowiska dostrzegły, że jest to gigantyczny problem. No, może poza lewicowymi. Tutaj to muszą być decyzje na poziomie UE i na szczytach. To państwa członkowskie muszą podjąć decyzję odejścia od tej polityki” – mówił poseł Mariusz Gosek.

Bezpieczeństwo energetyczne

“Bezpieczeństwo energetyczne jest mierzone przede wszystkim zasobami. Mieliśmy politykę Fit for 55, zaostrzenia celów klimatycznych. To jak miały powstawać nowe kopalnie? Węgiel był przedstawiony jako najgorszy nośnik energii, od którego trzeba odejść. Później Niemcy stwierdzili, że od atomu też trzeba odejść, bo na końcu miał zwyciężyć gaz, na którym chcieli zarabiać ogromne pieniądze. Fotowoltaika czy wiatraki to nie są stabilne źródła energii. Niemcy pomimo posiadania 10 tysięcy biogazowni nie są bezpieczni energetycznie i muszą wrócić do węgla, żeby nie być zależnymi od rosyjskiego gazu” – komentował Gosek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY