Golonka: Macron nie zbuduje koalicji [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Wojciech Golonka

Dr Wojciech Golonka / Fot. Media Narodowe

"Pierwszy sprawdzian nastąpi 5 lipca. Lewica zapowiedziała wotum nieufności dla obecnej premier Borne, ale Republikanie już zapowiedzieli, że tego nie poprą. Ta cicha koalicja już jest widoczna, aczkolwiek ona oficjalnie się nie zawiąże" - mówił w Dniu na żywo w MN dr Wojciech Golonka, publicysta doRzeczy.

Zobacz także: Litwa blokuje obwód kaliningradzki. Kreml pogroził NATO

Krajobraz powyborczy we Francji

“Wynik spełnia oczekiwania Francuzów. Nie chcieli dać Macronowi większości rządzącej, nie chcieli też, by rządziła opozycja. Ten paraliż paradoksalnie spełnia oczekiwania Francuzów. Czy prezydentowi uda się zbudować koalicję? Prawdopodobnie nie, dlatego że jedyna siła, która byłaby w stanie wejść w oficjalną koalicję z obozem prezydenta Macrona to Republikanie, którzy powiedzieli kategorycznie, że tego nie uczynią. Natomiast są jak najbardziej możliwe “ciche” koalicje” – mówił dr Golonka.

Sukces Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen

“Główną partią opozycyjną, z przywilejami, które są z tym związane, będzie Zjednoczenie Narodowe. Tym przywilejem, dużym przywilejem będzie kontrola Komisji Finansów. To bardzo zaskakujące, że Zjednoczenie Narodowe, że przebili szklany sufit i to z hukiem. Ewidentnie czas gra na korzyść ZN. Ta diabolizacja obozu narodowego ma coraz słabszy potencjał odziaływania na społeczeństwo. Brak bezpieczeństwa wewnętrznego Francji oraz imigracja to są główne problemy, których nie da się nie zauważyć. Bardzo ciekawe jest to, że Lewica przegrała najwięcej pojedynków w II turze tam, gdzie kontrkandydatem był przedstawiciel Zjednoczenia Narodowego” – podkreślał publicysta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY