Strzeżek: Musimy niestety przyzwyczaić się do cen paliw [NASZ WYWIAD]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Strzeżek

Jan Strzeżek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"W tej chwili Daniel Obajtek ma instrumenty do tego, aby obniżyć cenę benzyny o 1 zł. Przez kilka miesięcy więcej pieniędzy by zostało w naszych kieszeniach" - tak w Dniu na żywo w MN mówił Jan Strzeżek, rzecznik Porozumienia

Ceny na polskich stacjach

“Gdyby Daniel Obajtek chciał, obniżyłby o znaczną kwotę cenę na stacjach benzynowych. Jeżeli Orlen ma możliwość zmniejszenia swojej marży, a w związku z tym obniżenia cen a tego nie robi, to świadomie chce żebyśmy płacili więcej. Mówimy, żeby w wachlarzu tych narzędzi, jakie ma Orlen, korzystał z nich do obniżenia cen. Nie robi tego z tej przyczyny, że w momencie, kiedy podatki wrócą do normalnego poziomu, ludzie nie odczują podwyżki na stacjach” – mówił Jan Strzeżek.

Elekryczne samochody alternatywą?

“Są szalenie drogie w tej chwili, najtańszy nowy samochód elektryczny to około 100 tysięcy złotych. Elektryk ma niekoniecznie duży zasięg, nie wszędzie byłbym w stanie naładować samochód. Przejście na samochody elektryczne wiąże się z tym, że mało kto będzie mógł pozwolić sobie na stosunkowo nowy samochód” – dodał Strzeżek.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY