Matecki: Cena paliwa w Polsce to nie jest wina rządu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Matecki, Solidarna Polska

Dariusz Matecki, Solidarna Polska / Fot. YouTube

"Inflacja i ceny paliw rosną nie tylko w Polsce. Nie jest to wina rządu, tylko sytuacji międzynarodowej" - mówił w Dniu na żywo w MN samorządowiec Solidarnej Polski ze Szczecina Dariusz Matecki.

Zobacz także: Grad dużych rozmiarów na Lubelszczyźnie. Superkomórka burzowa w regionie [+WIDEO]

Kto odpowiada za cenę paliw?

“W ciągu ostatniego roku obniżono VAT na benzynę o ponad 40%, akcyzę o ponad 7%, opłatę paliwową o 12%. Bez naruszania przepisów unijnych rząd dalej nie może ingerować. To wszystko miało miejsce w ramach rządowej tarczy antyinflacyjnej. Ceny paliw w Polsce są w dalszym ciągu jednymi z najniższych w Europie” – mówił Matecki.

Kto blokował Orlen?

“Każdy może w Polsce protestować. Tylko jeśli w dany protest angażują się konta, które wcześniej atakowały Polskę i podważały działania rządowe, które według analityków mogą nie pochodzić z Polski, no to są pytania, czy na pewno jest to akcja oddolna? W tych akcjach występowali również działacze Konfederacji. Człowiek, który odpowiadał za kampanię wyborczą Konfederacji, z wysypania siatki groszówek pani pracującej na stacji cieszy się jak dzieciak. To nie jest jeden przypadek. Członkini władz partii Korwin w okręgu rybnickim również popierała te protesty” – dodał Matecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY