Szeremietiew: Rosji nie udaje zrealizować się swoich celów [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Romuald Szeremietiew

Romuald Szeremietiew / Fot. YouTube

"Optymistyczne jest to, że opór Ukrainy trwa i że Rosji nie udało się zrealizować założeń z początku wojny. Pytanie, czy Ukraińcom wystarczy sił i środków, które dostają z zagranicy?" - mówił w Dniu na żywo w MN Romuald Szeremietiew.

Europa załatwia swoje interesy kosztem Ukrainy

“Mocarstwa zachodnie mają w swojej tradycji, by interesy załatwiać cudzym kosztem. Układ, który powstał i się ujawnia, polega na tym, że te dwa państwa (Niemcy i Francja) uważają, że Rosja może być świetnym partnerem dla Unii Europejskiej, kierowanej przez Niemców i Francuzów” – mówił Romuald Szeremietiew.

Pozorna jedność?

“Być może niektórzy wierzą w tę jedność, natomiast nie ulega wątpliwości, że dwaj rozgrywający – Francja i Niemcy mają inny stosunek do tej jedności niż kraje takie jak Polska. Deklaracje, które składają politycy unijni, mówiąc o jedności, słyszą głosy opinii publicznej, więc potępiają napaść Rosji i opowiadają się po stronie ukraińskiej. Tak to wygląda. Po stronie unijnej są tacy, którzy szczerze uważają, że trzeba powstrzymać Rosję i chcieliby to uczynić poprzez jedność i sankcje, ale są i tacy, którzy mówią, że są przeciwni Rosji, ale po cichu chcieliby, aby ta wojna jak najszybciej się zakończyła, obojętnie jakim kosztem – nawet kosztem Ukrainy” – dodał Szeremietiew.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY