Konflikt w Konfederacji. Sypniewski: Musimy złapać oddech i uporządkować sprawy w Konfederacji [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marcin Sypniewski

Marcin Sypniewski / Fot. Facebook.com/sypniewskimarcin

"Ten projekt niekoniecznie nam się podoba" - tak o Wolnościowcach mówił w Dniu na Żywo w MN sekretarz Konfederacji Marcin Sypniewski.

Kto dziś tworzy Konfederację?

“Od początku Konfederację tworzą trzy partie – Ruch Narodowy, Partia Korwin i Korona Grzegorza Brauna i w ramach tych partnerów konieczne jest porozumienie. Ten projekt trzeba ułożyć na nowo i pomyśleć co zrobić z pozostałymi podmiotami, które są gdzieś blisko Konfederacji, takie jak Wolnościowcy” – mówił Marcin Sypniewski.

Konfederacja potrzebuje oddechu?

“Po pewnym czasie nawarstwiają się jakieś niezałatwione sprawy i trzeba określić wzajemny stosunek między podmiotami w Konfederacji, w jaki sposób mają być podejmowane decyzje, określić stanowisko wobec problemów, które się zmieniają. Chcielibyśmy, żeby Konfederacja głosiła spójny przekaz, pod którym moglibyśmy się podpisać. Są to przede wszystkim kwestie gospodarcze i międzynarodowe” – dodał Sypniewski.

Tarcia na linii KORWiN – Wolnościowcy

“Prezydium zostało upoważnione do prowadzenia negocjacji, żeby te tarcia rozwiązać. Te spory były zbyt głośne i trzeba je po prostu uciąć. Powinniśmy ustalić spójny system komunikacji, nie możemy dawać amunicji komuś, kto jest zainteresowany, żeby Konfederację osłabić czy rozbić” – komentował sekretarz Konfederacji.

Warunki partii Korwin

Redaktor Michał Jelonek pytał o informacje, dotyczące warunków postawionych przez partię Korwin co do pozostania w Konfederacji:

“Nie jestem w zespole negocjacyjnym, natomiast ten projekt niekoniecznie nam się podoba i to wczorajsze upoważnienie Rady Krajowej ma służyć temu, żeby określić stosunek Konfederacji do tych, czy innych podmiotów, które funkcjonują w obrębie Konfederacji” – wskazał polityk Konfederacji

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY