Loyik: Nagle dla wielu osób przestałam być Polką [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariya Loyik

Mariya Loyik / fot. You Tube/ Media Narodowe

"Mam wrażenie, że wiele osób kieruje się nienawiścią oraz krytyka dla zasady. Mam wrażenie, że nigdy nie dogodzimy części osób, która jest krytycznie nastawiona do Ukraińców tylko dla zasady, że są Ukraińcami. Wiele osób kieruje się uprzedzeniami” - mówiła w Dniu na żywo Mariya Loyik.

Pomoc Ukrainie a Wołyń

Jak ujawniła w studiu Mediów Narodowych, są osoby, które odmawiają jej polskości ze względu na to, że pomaga uciekającym przed wojną Ukraińcom.

To wiele razy pada, że nasza historia jest krwawa. Ze względu na Wołyń, który miał miejsce, kiedy Ukraińcy dokonali ludobójstwa i tak naprawdę Polska nigdy nie została przeproszona. To jest główny argument, który pada w stosunku osób krytykujących jakiekolwiek akcje pomocy dla Ukraińców. W tym momencie ta nienawiść przybiera górę i podżeganie do nienawiści widać na każdym kroku – dodała Loyik.

Ukraińcy doceniają pomoc i dziękują

Odniosła się również do zarzutów, że Ukraińcy są rzekomo niewdzięczni wobec pomocy ze strony Polaków.

Ukraińcy starają się dziękować na każdym kroku, za tę pomoc, której Polacy im udzielają i są nam niezwykle wdzięczni. Rozmawiam z wieloma Ukraińcami, którzy są pod wielkim, ogromnym wrażeniem otwartości serc Polaków. W większości do Polski uciekają kobiety i dzieci, które w Polsce szukają schronienia. Te osoby nie przyjechały po świadczenia, one są tutaj chwilowo – podkreśla Loyik.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY