Kamiński: Nasze stosunki z Iranem zawsze były dobre [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Krystian Kamiński Konfederacja

Krystian Kamiński / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Rezygnując z węglowodorów z Rosji, musimy skądś brać te surowce. Iran wydaje się optymalny pod względem, kwestia jak szybko i na jakich warunkach możemy odbudować stosunki i nawiązać kontakty" - mówił w Dniu na żywo poseł Krystian Kamiński z Konfederacji.

Polityk przypomniał, jak w ostatnich latach wyglądały stosunki polsko-irańskie.

Nasze firmy w Iranie brały udział w inwestycjach, PKN Orlen podpisał wstępną umowę o współpracy. Wszystko zmieniło się za prezydentury Donalda Trumpa, który postawił państwa przed wyborem; albo współpraca z USA, albo współpraca z Iranem. Polska wybrała jednoznacznie Stany Zjednoczone, porzucając Iran i organizując konferencję antyirańską, która w założeniu miała być konferencją na temat Bliskiego Wschodu, no ale Mike Pompeo powiedział, że to jest tak naprawdę konferencja mająca pokazać zagrożenie irańskie w tamtym regionie. To zepsuło na wiele lat stosunki z Iranem. Dziś próbujemy je naprawić – mówił Krystian Kamiński.

Na czym polska gospodarka może skorzystać

Gość MN opowiedział się za współpracą polsko-irańską.

Potrzebujemy surowców, Iran ma drugie zasoby gazu na świecie, zaraz po Rosji. Nasze firmy powinny być obecne, wspomagając projekty budowlane. W zamian powinniśmy dostać ropę i gaz. To jest wymiana, która nas powinna interesować. Mamy know how, mamy wiedzę, oni mają surowce, których potrzebujemy, które są stosunkowo tanie. Wymiana na tym poziomie byłaby najbardziej potrzebna – podkreślał Kamiński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY