Zalewska: Chcielibyśmy zająć się praworządnością w innych krajach, chociażby w związku z łamaniem embarga na dostawy broni do Rosji [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Zalewska

Anna Zalewska / Fot. PAP/P. Polak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

O braku praworządności z ust unijnych komisarzy słyszymy od 2017 roku, kiedy ta debata na stałe weszła do programu posiedzeń, sesji Parlamentu Europejskiego. Kto tę debatę inspiruje? "Eurodeputowani z Polski, z polskiej opozycji, z resztą pewnie państwo zauważyli hańbiącą datę tej debaty. To nie był przypadek. Za każdym razem jest to plan, podsycanie emocji" - mówiła w Dniu na żywo europoseł PiS Anna Zalewska.
  • Kary nakładane na Polskę to działanie pozatraktatowe – stwierdziła.
  • Rząd podjął już wymianę pism, prosi o wyjaśnienia, po to, by ewentualnie skarżyć te rozwiązania – zaznaczyła.
  • To ogromna odpowiedzialność polskiego premiera, żeby blokować rozwiązania, które są niezgodne z traktatami – podkreśliła.
  • Zobacz także: Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ostro o papieżu Franciszku: Powinien odejść

Europoseł PiS odniosła się do kwestii kar nakładanych na Polskę przez UE.

Kary nakładane na Polskę to działanie pozatraktatowe, tak jak większość kar. Są to jednoosobowe decyzje. Rząd podjął już wymianę pism, prosi o wyjaśnienia, po to, by ewentualnie skarżyć te rozwiązania – mówiła Anna Zalewska.

Reforma Unii Europejskiej?

W programie poruszono też temat tego, w jaką stronę zmierza Unia Europejska.

Wchodziliśmy do UE, mieliśmy określone plany, tych planów nie zmieniamy. Cały czas czuwamy, by te rozwiązania, które są proponowane, pozatraktatowe, po prostu nie miały miejsca. Oczywiście największą role pełni tutaj Rada Europejska. To ogromna odpowiedzialność polskiego premiera, żeby blokować rozwiązania, które są niezgodne z traktatami – dodała europoseł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY