Jakubiak: Niemcy stają po stronie tych, którzy rozbijają Polskę [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Youtube/Marek Jakubiak

W Parlamencie Europejskim debata o praworządności w Polsce. Na czym polegają obawy unijnych polityków? "Inspiratorami tych haniebnych poczynań są europosłowie PO i Lewicy, nie mam co do tego cienia wątpliwości " - mówił w Dniu na żywo w MN Marek Jakubiak.

“Silna Polska jest zagrożeniem dla bytu niemieckiego w Europie. To przeszkadza Putinowi, Scholzowi i Merkel. Wymyślają biznes plany, prowadzące do osłabienia Polski” – w mocnych słowach podkreślał rozgrywki na arenie brukselskiej były poseł.

W UE są równi i równiejsi?

“Niemcom wolno więcej. Partia Ludowa, mająca większość parlamentarną, decyduje kto zarządza Unią, obsadza komisarzy. Przewodniczącym tej partii jest Donald Tusk, to trzeba głośno mówić – tam rządzi Tusk” – grzmiał Jakubiak.

“Tusk jest przedstawicielem niemieckim w tej partii i tyle. Niemcy wybrali Tuska bo był w ich środowisku, pewny człowiek” – dodał.

Niemcy były przeciwne niepodległości Ukrainy i członkostwa Polski w NATO?

Niemiecki der Spiegel informuje o szokujących dokumentach, z których wynika, że Niemcy sprzeciwiali się członkostwu Polski w ramach NATO. “Niemcy nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi. To jest gra interesów, wszyscy którzy mówią, że na Niemców można liczyć w zakresie obrony suwerenności Polski są w błędzie!” – mówił Marek Jakubiak.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY