Kraków: Zakończyła się Wiosenna Szkoła Bioetyki. “Naszym celem jest tworzenie środowiska eksperckiego, opartego na wartościach”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrazek ilustracyjny

Obrazek ilustracyjny / Fot. Pixabay

W dniach 22-23 kwietnia 2022 r. w Krakowie odbyła się Wiosenna Szkoła Bioetyki organizowana przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki. "Naszym celem jest tworzenie środowiska eksperckiego, które jest oparte na wartościach" - mówił prof. Kmieciak

W dniach 22-23 kwietnia 2022 r. w Krakowie odbyła się Wiosenna Szkoła Bioetyki organizowana przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki. Jest to program szkoleń eksperckich dla bioetyków, naukowców z różnych dziedzin, personelu medycznego, studentów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy w swojej pracy i środowisku spotykają się z tematami bioetycznymi.

Prof. Błażej Kmieciak mówi:

Naszym celem jest tworzenie środowiska eksperckiego, które jest oparte na wartościach. Szczególną wartością jest dla nas szacunek dla ludzkiego życia, bez względu na to, jaka jest jego jakość, którą często bardzo trudno obiektywnie ocenić. W tego typu debacie emocje są bardzo ważne, ale dla nas ważne jest, aby nie były to tylko emocje, ale także konkretne fakty i podstawy merytoryczne.

Dość kontrowersyjne słowa wypowiedział Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji Jeden z Nas:

Wiosenna Szkoła Bioetyki ma nam dawać nowe narzędzia, by przekonywać ludzi o tym, jak życie ludzkie jest cenne. Będziemy to robić w sposób profesjonalny, naukowy, kompetentny, oderwany od moralizatorstwa i argumentów religijnych, które po prostu nie działają.

Organizatorzy zapowiedzieli, że eksperckie wykłady zostały zarejestrowane i będą systematycznie publikowane na kanale Akademii Bioetyki w serwisie YouTube.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jedenznas.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY