Ruszyły Kluby Pro-Life. Są szczegóły inicjatywy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. 123rf.com

Poznajemy zagadnienia bioetyczne, ale jednocześnie modlimy się w intencjach obrony życia człowieka - powiedział Marcin Nowak.

Zobacz też: Hutek: Premier, zamiast mówić o potrzebie wydobywania polskiego węgla, wspomina o imporcie węgla z Australii

Cele inicjatywy

Marcin Nowak, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia w rozmowie z TV Trwam wyjaśnił misję Klubów Pro-Life:

Kluby Pro-Life mają cztery zasadnicze cele: formację, wspólnotę, działanie i edukację. Formacja, czyli rozwój intelektualny i duchowy. Poznajemy zagadnienia bioetyczne, ale jednocześnie modlimy się w intencjach obrony życia człowieka. Wspólnota, czyli wspólne dyskusje, spotkania, budowanie relacji i wzajemne wspieranie się w podążaniu drogą obrońców życia człowieka. Edukacja po to, by nie być ignorantem, ale poznawać zagadnienia bioetyczne, obrony życia człowieka, aby odważnie zabierać głos w dyskusjach w gronie rodziny, przyjaciół czy w wystąpieniach publicznych. Działanie, ażeby naszą wiedzę wykorzystywać w praktyce, aby nieść prawdę o życiu i pomagać potrzebującym.

Wspólne czytanie encykliki “Evangelium vitae”

Kluby Pro-Life zachęcają do udziału w akcji wspólnego czytania encykliki św. Jana Pawła II:

Dzieło jest cały czas aktualne i zawiera całe spektrum zagadnień bioetycznych, zaczynając od antykoncepcji, aborcji, eutanazji, a kończąc na handlu ludźmi. Na każdym comiesięcznym spotkaniu przerabiamy dwa punkty encykliki. Opiekunem duchowym oraz uczestnikiem spotkań jest o. Krzysztof Niewiadomski OFMCap, który od wielu lat jest związany z ochroną życia człowieka. W najbliższą środę o godzinie 19.00 będziemy omawiać pierwsze dwa punkty encykliki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY