Reszczyński: Apeluję do liderów Konfederacji o więcej szacunku do państwa polskiego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   13
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojciech Reszczyński

Wojciech Reszczyński / Fot. Media Narodowe

Całe szczęście, że rządzi PiS, a nie Platforma, która wyprzedawała Polskę - powiedział dziennikarz Wojciech Reszczyński.

Apel

Dziennikarz Wojciech Reszczyński na antenie Mediów Narodowych zaapelował do polityków Konfederacji:

Trzeba odróżniać partię PiS od rządu, który ta partia powołała. Z rządu powinniśmy być dumni i go popierać, bo to jest polski rząd. To jest polski premier, a nie żaden pisowski premier. Apeluję do liderów Konfederacji o więcej szacunku do państwa polskiego. Całe szczęście, że rządzi PiS, a nie Platforma, która wyprzedawała Polskę i realizowała zupełnie inną koncepcję budowy Europy środkowej.

Twist

Po tym jak zaapelował o szacunek dla polskiego rządu, Reszczyński określił jedną z posłanek “wyszczekaną”:

Magister polonistyki Izabela Leszczyna mówi, że należałoby Donbas oddać Rosjanom, bo są tam rosyjskojęzyczni obywatele. To są wypowiedzi karygodne, głupie, kretyńskie. Nie wiem, czy pani magister zasługuje na coś więcej oprócz sformułowania, że jest „pożyteczną idiotką” w swoich wypowiedziach. Ta pani nie ma zielonego pojęcia o polityce, ale jest wyszczekana.

O Januszu Korwinie-Mikke

Odnośnie działalności słynnego polskiego liberała, dziennikarz powiedział:

Janusz Korwin-Mikke od lat prowadzi politykę prorosyjską. Mamił od lat młodych ludzi ideą konserwatyzmu, by ich przyciągnąć, a następnie oszukać.

O Grzegorzu Braunie

Rozmówca odniósł się także do wypowiedzi pana Grzegorza Brauna, który stwierdził, że aby nie utrudniać planowanych negocjacji Zełenskiego z rządem rosyjskim należy nie być wyrywnym w nazywaniu Putina mordercą:

Natomiast poseł Braun, ku mojemu zaskoczeniu, bo znałem go jako autora fantastycznych filmów dokumentalnych, dokonał przedziwnej wolty polityczno-intelektualnej. Nie znajduję jednak odpowiedzi, co jest tego powodem. Mówię to z wielkim smutkiem, bo jest to dużej klasy intelektualista, niezwykle wykształcony człowiek, ale niestety gada szkodliwe dla Polski głupoty, bezczelny bełkot. Putin jest zbrodniarzem i ludobójcą w najgorszym wydaniu, i taka będzie interpretacja historii, panie Grzegorzu Braun. Nikt go nie usprawiedliwi, tak jak nikt nie usprawiedliwia Iwana Groźnego za zniszczenie Nowogrodu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY