Kozyra: Macierewicz powiedział, że celem komisji smoleńskiej nie było wyjaśnienie, jak doszło do tragedii [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Kozyra

Andrzej Kozyra / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Macierewicz wyjaśnił, że to ostateczne wnioski komisji, lecz za miesiąc zamierza odpowiedzieć na pytania dziennikarzy - powiedział Kozyra.

Zobacz też: Rosyjski szpieg zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Mieszkał w Polsce od 18 lat

Wnioski z konferencji

Andrzej Kozyra udzielił wywiadu dla Mediów Narodowych. Powiedział między innymi:

Większość rzeczy na konferencji została już powiedziana wcześniej. Przeprowadzono kolejne eksperymenty naukowe. Raport zawiera dziesięć tysięcy stron. Pierwszy wybuch który miał oderwać połowę lewego skrzydła, miał nastąpić na sto metrów przed brzozą. Samolot leciał przez następne kilka ułamków sekund. Drugi wybuch nastąpił pod salonką prezydenta. Kabina, kokpit pilotów leżał oddzielnie, a salonka została prawie całkowicie zniszczona. Wrak został pocięty i umyty przez Rosjan.

Macierewicz odpowie na pytania…

Gość podkreślił wypowiedzi Antoniego Macierewicza:

Antoni Macierewicz wyjaśnił, że są to ostateczne wnioski komisji, natomiast za miesiąc zamierza spotkać się z dziennikarzami i odpowiedzieć na pytania. Powiedział, że celem komisji nie było wyjaśnienie jak do tego doszło, ani kto podłożył ładunki. To będzie wyjaśniać prokuratura. Celem komisji było ustalenie kolejności wydarzeń.

…bo tych wciąż jest dużo

Kozyra nie ukrywał, że działania komisji są krytykowane:

Z badań wynika, że zastosowane detonatory działają do tysiąca stu metrów. Oznacza to, iż ktoś, kto odpalał te ładunki (jeżeli je odpalał), musiał być na lotnisku Siewiernyj. Można się więc zastanawiać po co była ta „mgła” – może chodziło o to, żeby samolot zwolnił. Opozycja twierdzi, że raport Macierewicza to dopasowywanie swoich tez do gotowych faktów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY