Prof. Piotrowski: Obrona Polski jak w 39 to marzenie ściętej głowy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   7
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mirosław Piotrowski

Mirosław Piotrowski / Fot.: YouTube/MediaNarodowe

Dla porównania obrona Polski w 39 roku, kiedy broniliśmy się około miesiąca, to jest marzenie ściętej głowy. Prognoza jest taka, że gdybyśmy wytrzymali tydzień, to byłoby dobrze - powiedział na antenie Mediów Narodowych Mirosław Piotrowski.

Niemcy nie chcą sankcji dla Rosji

Profesor Mirosław Piotrowski był gościem w studiu Mediów Narodowych. Poruszył między innymi temat możliwych sankcji na Rosję:

Niemcy zablokowały przede wszystkim to, co najbardziej doskwierałoby Putinowi, czyli nałożenie sankcji również na niego. Nie ma go na liście z sankcjami. Tak samo z najważniejszą sankcją czyli przyblokowaniem przepływu pieniędzy. Chodzi o tzw.  system SWIFT. Nikt nie mógłby przesyłać pieniędzy z zachodu do Rosji i odwrotnie. W tym momencie znajomi, rodzina oligarchów Putina straciłaby fundusze. Toteż prezydent Ukrainy powiedział: „Ukraina została sama”, czyli że została opuszczona, muszą liczyć na siebie, choć według niego państwa zachodnie mogłyby powstrzymać Putina. Mogłyby, ale tego nie robią, bo przecież Niemcy kolaborują z Rosją od wielu lat na dwóch poziomach – europejskim i biznesowym. Tam widzimy Gerharda Schrödera, który jest na poczesnych stanowiskach związanych z Nord Stream 2, z bankami rosyjskimi; i jego te sankcje nie dotyczą.

Chiny

Gość w raczej dziwnych słowach odniósł się do Chin:

Moim zdaniem Chinom nie opłaca się wojna. Chiny w tej chwili stawiają na biznes. Chiny chcą robić interesy, a Tajwanem będą szantażować. Skoro USA dyscyplinują Putina za to, że przyłącza okręg ługański i doniecki (gdzie są separatyści), jak może protestować wobec Tajwanu, który też jest uznawany za terytorium separatystyczne?

Katastrofalny stan polskiej armii

Prof. Piotrowski omówił także pożałowania godną sytuację związaną ze stanem polskiej armii oraz politykę rządu:

Stan uzbrojenia Polski w 70% to są sowieckie wozy opancerzone czy czołgi, poderwać możemy 30 samolotów wielozadaniowych, a potrzeba nam 160. Nawet obrona Polski w niewielkim zakresie nie wchodzi w grę. Dla porównania obrona Polski w 39 roku, kiedy broniliśmy się około miesiąca, to jest marzenie ściętej głowy. Prognoza jest taka, że gdybyśmy wytrzymali tydzień, to byłoby dobrze. Polskie władze zachowują się, tak jak w przypadku ‘Covida’, zgodnie z wytycznymi dnia płynącymi z zagranicy. Nie tylko z Unii Europejskiej, ale również ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli USA chcą przysłać tu wojska, to natychmiast się godzimy. Jeśli chcą używać ostrej amunicji, to natychmiast prezydent to podpisuje. Rząd nie stawia warunków, jakie powinien stawiać.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY