Czech: Ludzie myślą o energetyce jądrowej stereotypowo [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marta Czech

Marta Czech / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Ludzie myślą o energetyce jądrowej stereotypowo. Technologie te tymczasem poszły bardzo do przodu - powiedziała Marta Czech.

‘Mit czarnobylski’

Marta Czech, rzecznik prasowy Konfederacji Korony Polskiej, na kanale Mediów Narodowych wypowiedziała się między innymi o energetyce jądrowej:

Jeśli chodzi o energetykę atomową, stan zaniedbań w Polsce jest bardzo duży. Przyczynił się do tego ‘mit czarnobylski’. Ludzie myślą o energetyce jądrowej stereotypowo. Technologie te tymczasem poszły bardzo do przodu. Wiele osób nie ma świadomości dlaczego doszło do tragedii w Czarnobylu, więc ogólnie boją się tego, co związane jest z energetyką jądrową, a jest to obecnie najbardziej bezpieczna, jeśli chodzi o środowisko (włącznie z ludźmi) technologia pozyskiwania energii. Jest bardzo opłacalna i wydajna, w przeciwieństwie do tzw. odnawialnych źródeł energii, na które nie możemy sobie pozwolić, bo ani wiatru, ani słońca u nas dużo nie ma. Nie opłaca nam się to ekonomicznie.

Lepsza alternatywa

Czech wspomniała także o tym, że wspomniany przez nią stan jest na rękę innym państwom:

Ktoś ma w tym swój cel. Chodzi o to, aby nas uzależnić od innych krajów. Jako Konfederacja promujemy model energetyczny dla Polski oparty na energetyce zarówno jądrowej, jak i węglowej. Sam węgiel jest zbyt cennym surowcem, żeby go tylko spalać, dlatego też warto go oszczędzać. Mamy tutaj wiele możliwości, jeśli chodzi o najnowsze technologie, chociażby paliwa ciekłe. Warto zostawić węgiel na cele bardziej skomplikowane i szlachetne technologicznie niż samo spalanie, a dywersyfikować źródła energii. Zostaje nam gaz, który w jakiejś części możemy importować, ale niech to nie będzie nasze jedyne źródło energii, od którego chcą nas uzależnić Niemcy poprzez Unię Europejską. Niemcy zostały dystrybutorem rosyjskiego gazu, i próbują forsować nam rozwiązania jak Zielony Ład, który skupia się na używanych, a często niezdatnych do użycia, wiatrakach przywożonych z Niemiec. [Tymczasem] mamy już konkretne dane odnośnie zmian populacji ptaków w związku z tym, że istnieje całkiem dużo wiatraków na terenie Polski.

Sekta Globalnego Ocieplenia

Rzecznik prasowy Konfederacji Korony Polskiej krótko zrecenzowała szalone pomysły wyznawców Globalnego Ocieplenia:

‘Globalne ocieplenie’ to teoria uznana na skutek konsensusu, demokratycznego głosowania naukowców. Jest to niepokojący trend w nauce, która dzisiaj nie skupia się na tym, aby prawdę odkrywać i ją opisywać, ale żeby ją ustalać, i to demokratycznie. Objętość dwutlenku węgla jaki wytwarzają wszystkie pojazdy na świecie jest mało proporcjonalna w stosunku do tej, jaka wydobywa się na skutek erupcji wulkanicznej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY