[NASZ WYWIAD] Jan Maria Jackowski: PiS szantażuje swoich wyborców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Maria Jackowski

Gościem "Tematu Dnia" był senator PiS Jan Maria Jackowski / fot. youtube/Media Narodowe

Jan Maria Jackowski wystąpił na antenie Mediów Narodowych w programie "Temat Dnia". Gość Karola Plewy wypowiedział się o aktualnej sytuacji w obozie władzy.

Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS?

Nikt ze mną nie rozmawiał. Poza koleżeńskimi rozmowami. Natomiast nikt ze mną absolutnie nie rozmawiał z tak zwanego kierownictwa. Czekam po prostu, co będzie dalej.

– powiedział polityk.

Sądzę, że w całej tej sprawie jak zwykle była amatorszczyzna. Ktoś podjął decyzję na jakimś gremium i nawet nie dopatrzył się w regulaminie klubu parlamentarnego, że ja nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Żeby wykluczyć mnie z klubu, to musi odbyć się w trybie takim, że musi się on zebrać, musi być kworum wszystkich posłów, senatorów i eurodeputowanych. I z tego musi być przegłosowana uchwała o wykluczeniu bezwzględną większością głosów. Uchwała postawiona wyłącznie przez przewodniczącego klubu. I taka jest procedura.

– mówił senator, odnosząc się do medialnych doniesień o planach wykluczenia go z klubu.

Ktoś podjął decyzję kuriozalną. Ja krytykowałem za odejście od programu i od zasad, które głosiło Prawo i Sprawiedliwość, i napiętnowałem te błędy, to co się złego dzieje w obozie rządzącym. Zamiast wykluczać te błędy, to się chce wykluczyć osobę, która ma odwagę publicznie o tych błędach mówić. Ja byłem zwolennikiem programu Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że ten program był dobry, dlatego startowałem do Senatu. Ten program odwoływał się do moich publikacji z lat 90-tych, jak np. “Bitwa o Polskę”.

– wskazywał Jan Maria Jackowski.

PiS odeszło od swoich pryncypiów

Gość Karola Plewy stwierdził, że wśród polityków i wyborców partii rządzącej jest coraz więcej osób rozczarowanych polityką obozu władzy. Jackowski przestrzega PiS przed scenariuszem, w którym środowiska lewicowo-liberalne przejmą władzę w Polsce z powodu nieudolności partii. Jednocześnie zwraca uwagę na swego rodzaju monopol na prawicę, który na przestrzeni lat wytworzyła władza PiS.

Część liderów doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to szantaż moralny dokonany na opinii patriotycznej, katolickiej, chrześcijańskiej, solidarnościowej i chadeckiej. Ten szantaż polega na tym, że “jak nie my, to przyjdzie ktoś inny i my jesteśmy gwarantem, że Polska nie straci swojej tożsamości kulturowej”.

– mówił gość Mediów Narodowych.

Jackowski mówił o potrzebie wewnętrznego resetu Prawa i Sprawiedliwości i odejścia od “negatywnych zjawisk”, które od dłuższego czasu sprawiają, że poparcie dla rządu coraz bardziej topnieje.

Piątka dla zwierząt, kwestia niechlujstwa przy Polskim Ładzie. Kwestia związana z kolesiostwem, brakiem właściwych podstaw prawnych dla lockdownów, ograniczenia praw religijnych ludzi wierzących bez porozumienia z Konferencją Episkopatu Polski. W tych sprawach krytykowałem obóz rządzący.

– wymieniał senator.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Media Narodowe

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY