Lisiecki o “Zielonym Ładzie”: Ja tu żadnej szansy nie widzę [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Lisiecki

Piotr Lisiecki / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Gościem "Rozmowy Mediów Narodowych" był Piotr Cezary Lisiecki z Konfederacji. W rozmowie z red. Karolem Plewą mówił m.in. o "Zielonym Ładzie".
  • Zdaniem rozmówcy Mediów Narodowych zadłużony rząd nie jest skłonny do postawienia skutecznej tamy ideologiczno-ekonomicznym projektom Brukseli.
  • Chiny skupiły ponad połowę zboża na świecie – według Lisieckiego to zapowiedź widma konsekwencji “Zielonego Ładu” na ceny żywności i potencjalną klęskę głodu w Europie.
  • Według gościa Mediów Narodowych wzrost cen nośników energii nie oszczędzi nikogo, nawet tych, którzy najmniej ucierpią przez zmiany podatkowe.
  • Zobacz także: Rafał Trzaskowski zabrał głos nt. fajerwerków WOŚP. Kuriozalne tłumaczenie prezydenta

Jak zmieniały się nastroje rolników

„Nie wiem za bardzo, co nam władze Unijne szykują” – odniósł się polityk Konfederacji, Piotr Cezary Lisiecki, zawodowo związany z branżą drobiarską, mając na myśli założenia Zielonego Ładu dotyczące rolnictwa. Na antenie Mediów Narodowych wspominał nastroje rolników sprzed akcesji w 2004 roku, kiedy to nie mogli się doczekać wejścia do UE. Według Lisieckiego obecny odbiór sytuacji jest odmienny. W percepcji rolników niepokój i niezrozumienie dziejącego się procesu idą ramię w ramię. Polityk w rozmowie z redaktorem Karolem Plewą podkreślił, że z dokumentów i wystąpień wynika nie tyle program oparty o detaliczne plany, ale ogólniki zawarte hasłach i ideach.

Jak relacjonował Lisiecki, jednym z postulatów “Zielonego Ładu” ma być włączenie rolników do unijnego systemu handlu emisji CO2, czego długofalowym skutkiem, zdaniem polityka Konfederacji, miałyby być jak w przypadku minerałów podniesienie cen żywności. W swojej wypowiedzi zacytował też byłego ministra rolnictwa Ardanowskiego

Jeśli uda się wprowadzić Założenia nowego Ładu w życie to Europie może grozić głód – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Kto straci na “Zielonym Ładzie”?

To w połączeniu z doczasową polityką fiskalną rządu prowadzi do powolnej zmiany polityki względem Brukseli w kierunku pogłębionej uległości. Lisiecki upatruje źródła motywacji sprawców projektu w ideologicznym zacietrzewieniu i oderwaniu w rzeczywistości również w „ekologach będących przylepionych do lodówki rodziców”.

Nawet ta mniejszość która zostanie oszczędzona przez zmiany fiskalne, nie ujdzie zmianie nośników cen energii. Godnym ubolewania, zdaniem gościa Mediów Narodowych, jest wpasowywanie się elementów antysystemu w system, czego przykładem może być według Lisieckiego, spotkanie przewodniczącego Agro Unii z przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Lisiecki powiedział też, że jako przedstawiciel Konfederacji, razem z Anną Bryłką uczestniczy w pracach komisji do spraw rolnictwa, gdzie mają już sukcesy w odpowiadaniu na potrzeby obywateli.

Franciszek Kowar

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY