Spis powszechny. GUS wystawił pierwsze wnioski na policję

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodowy Spis Powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 / fot. unsplash/Christin Hume

Do końca września Główny Urząd Statystyczny wystawił ponad 300 zgłoszeń na policję przeciwko osobom niebiorącym udziału w spisie.
  • Wnioski o pierwsze mandaty pojawiły się już w sądzie.
  • Osoby, które odmówiły wzięcia udziału w Spisie Powszechnym lub podały nieprawdziwe informacje, będą musiały liczyć się z poważnymi sankcjami.
  • Spis powszechny 2021. Prezes GUS: Spisało się aż 95 proc. osób, to rekord. 
  • Zobacz także: Netflix nie będzie już gigantem? Rząd Słowenii ma propozycję.

GUS wystawił pierwsze wnioski o mandaty

Są jednak tacy, którzy jak ognia unikają spisania się. Co im grozi? – Tym osobom, z którymi próbowaliśmy przeprowadzić wywiad, a one nam kategorycznie odmówiły, grożą kary grzywny. Te sprawy są zgłaszane sukcesywnie. – powiedział dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Osoby niebiorące udziału w spisie powszechnym, mogą spodziewać się kary grzywny w wysokości do 5 tys. Za składanie fałszywych informacji zaś, grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Jak wiadomo, spisało się 95 procent osób, jak dotąd jest to rekord.

W skali całego kraju poziom mieszkań, które zostały spisane w Narodowym Spisie Powszechnym, wynosi ponad 95 proc., natomiast na informację o liczbie spisanych osób musimy jeszcze poczekać.

Poinformowała rzeczniczka GUS.

Narodowy Spis Powszechny

Badanie to jest przeprowadzane co dziesięć lat i ma charakter czysto statystyczny. Jego promotorami są UE, a także przez ONZ, które zalecają organizowanie takiego spisu krajom członkowskim. Co ciekawe, organizuje się go również w niemal każdym kraju na świecie. Biorąc udział w spisie należy podać m.in. takie informacje jak: wykształcenie, zasoby mieszkaniowe, jak również aktywność ekonomiczną.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY