Piotrowski: Antycovidowe działania rządu są sprzeczne z nauką i wynikają z marksistowskiej tożsamości [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Mirosław Piotrowski

Prof. Mirosław Piotrowski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Prof. Mirosław Piotrowski w wywiadzie udzielonym Mediom Narodowym podczas demonstracji przeciwników covidowego faszyzmu (zorganizowanej przez Konfederację) opisał działania Grupy C19, której jest liderem. Grupa zrzesza 10 kancelarii prawnym, naukowców, lekarzy, przedsiębiorców, organizacje społeczne i zajmuje się monitorowaniem sytuacji związanej z covidowym faszyzmem.

Grupa C19 domaga się, by PiS traktował Polaków poważnie, przestał ich oszukiwać i zastraszać, by działania władz były oparte na dowodach naukowych, by rząd powołał Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nie ma naukowych podstaw dla represji

Zdaniem Mirosława Piotrowskiego nie ma naukowych podstaw dla represji, a noszenie maseczek nie ma podstaw naukowych i jest szkodliwe dla zdrowia. Rząd nie chce prowadzić dialogu, bo jest świadomy tego, że jego propaganda jest fałszywa, że reżimy sanitarne nie mają naukowych podstaw. Niestety PiS powoli zaczyna wierzyć we własne kłamstwa.

Według lidera Grupy C19 rząd PiS ukrywa to, że na bieżąco uzupełnianych przez producentów charakterystykach eksperymentalnych mutagenów zwanych szczepionkami na covid pojawiły się informacje o tym, że po wstrzyknięciu eksperymentalnego preparatu następują zgony u kobiet poniżej 55 lat.

Zobacz także: Raport Patryka Jakiego. Ile Polskę kosztuje obecność w UE? Szacunki rozbieżne z wyliczeniami MF

Mirosław Piotrowski pytany o to, czy z ruchu przeciwników covid powstanie ruch polityczny stwierdził, że nie można, tego wykluczyć, podobnie jak tego, że terror i kłamstwa PiS doprowadzą do niepokojów na ulicach polskich miast.

Zdaniem Mirosława Piotrowskiego występujący w naszym kraju brak wolności słowa, za który obecnie odpowiada PiS, to totalitaryzm i komunizm, podobnie jak wiele innych działań rządu PiS. Lidera Grupy C19 to nie dziwi, bo PiS jawnie odwołuje się do robotniczej myśli socjalistycznej, więc covidowy faszyzm wpisuje się w marksistowską tożsamość PiS.

Mirosław Piotrowski

Mirosław Piotrowski według Wikipedii w 1993 obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim „doktorat, w 2001 habilitował się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. […] Był stypendystą Instytutu Herdera i Fundacji Adenauera. W 2003 objął stanowisko profesora KUL, został kierownikiem Katedry Historii Najnowszej w Instytucie Historii […]. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Przez szereg lat regularnie współpracował z „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Radiem Maryja, do kwietnia 2020 jako felietonista w audycji Myśląc Ojczyzna. W pracy naukowej zajął się stosunkami polsko-niemieckimi w XX wieku, europejską chadecją, historią najnowszą Polski (w tym stosunkami państwo-Kościół), organami bezpieczeństwa PRL. Jest inicjatorem i prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny”. W 2004 został wiceprezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Mirosław Piotrowski „w 2004 […] został posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Ligi Polskich Rodzin”. W 2009 i 2014 został europosłem z listy PiS. […] „W 2018 założył partię Ruch Prawdziwa Europa. W 2020 zakończył współpracę z Trwam i Radiem Maryja.

Grupa C19

Mirosław Piotrowski jest koordynatorem Grupy C19 zajmujących się kwestiami związanymi z ”pandemią”. W skład Grupy C19 wchodzą: adwokat Marek Czarnecki, mecenas Filip Wołoszczak, mecenas Arkadiusz Tetela, mecenas Maciej Kacprzak, mecenas Elżbieta Gromadzka, radca prawny Katarzyna Tarnawa, specjalista epidemiolog doktor Zbigniew Hałat, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii prof.dr hab. med. Ryszard Rutkowski, dr med. Zbigniew Martyka, dr Paweł Basiukiewicz, dr Janusz Chudyba, specjalista chorób dzieci i rehabilitacji medycznej, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców dr n. med. Dorota Sienkiewicz, dr Anna Martynowska, dr Andrzej Boldireff Strzemiński, specjalista patomorfolog dr Piotr Rossudowski, prof. dr hab.n. med. Stanisław Sulkowski, dr Piotr Rubas, lekarz specjalista chorób wewnętrznych dr Bogumiła Kempińska-Mirosławska, genetyk, biolog, biomatematyk prof. Kornelia Polok, genetyk, biolog ewolucyjny prof. Roman Zieliński, dr n. med. w zakresie biologii medycznej, inż. biotechnolog, biolog molekularny Anna Paradowska, socjolog, specjalista analiz matematycznych w epidemiologii Paweł Klimczewski, Justyna Socha, Olga Sobocińska, Monika Karczmarska, Waldemar “Major” Fydrych, Teresa Adamska, Zbigniew Tynenski, Mira Piłaszewicz, prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz, Leszek Szymański, Andrzej Dębski.

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY