Paweł Nogal: Potencjalna odpowiedzialność karna za covidowe kłamstwa dotyczy setek osób [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Nogal

Paweł Nogal / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Po konferencji prawników przeciwstawiających się covidowemu faszyzmowi radca prawny Paweł Nogal, jeden z założycieli Stowarzyszenie Prawników Głos Wolności, w wywiadzie dla Jana Bodakowskiego z Mediów Narodowych, opowiedział o działalności stowarzyszenia i łamaniu prawa pod pretekstem walki z rzekomą pandemią.

Stowarzyszenie nie ma możliwości udzielania indywidualnej pomocy prawnej. Na swojej stronie publikuje za to wzory pism dla osób walczących o swoje prawa i wolności z covidowym faszyzmem oraz adresy kancelarii świadczących usługi pomocy prawnej, chce uczestniczyć w procesie legislacyjnym, promować wśród prawników świadomość prawną w kwestiach związanych z rzekomą pandemią.

Skala kłamstwa covidowego i bezprawia jest długa i szeroka, a potencjalna odpowiedzialność karna dotyczy setek osób

Zdaniem Pawła Nogala skala kłamstwa covidowego i bezprawia jest długa i szeroka, a potencjalna odpowiedzialność karna dotyczy setek osób.

Zobacz także: Preparat na wirusa opryszczki zwalcza koronawirusa? Na Węgrzech powstała fabryka produkująca lek

Paweł Nogal uważa, że system specjalnie kształtuje ludzi, by byli ograniczeni intelektualnie i że trzeba ludzi zachęcić do rozwoju swoich funkcji poznawczych. Zdaniem radcy prawnego myślimy zbyt schematycznie. Paweł Nogal uważa, że musimy rozmawiać o konkretach, bo dziś ludzie reagują emocjami, wierzą w dogmaty narzucane przez media, nie wykorzystują swojego rozumu. Rozmówca Mediów Narodowych uznał, że za decyzjami polityków stoją jakieś interesy, a ludzie nie chcą tego dostrzegać.

Według Pawła Nogala wprowadzając stan pandemiczny, władze masowo zaczęły łamać prawo i systematycznie wprowadzają tyranię sanitarną. Radcę prawnego bulwersuje to, że lekarze mają władze pozbawienia wolności – gdy sytuacja pozbawienia wolności bez wyroku sądu likwidowana była już w średniowieczu. Zdaniem rozmówcy Mediów Narodowych te patologiczne mechanizmy pozbawienia wolności należy zlikwidować.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Paweł Nogal uważa, że musi powstać siła społeczna, która zamanifestuje wolę tych zmian, bo trwa licytacja między PiS a PO czy Lewicą o to, kto zlikwiduje większy zakres wolności i demokracji – w opozycji do tego stoi tylko Konfederacja. Zdaniem radcy prawnego rząd łamie prawo i odbiera nam nasze wolności, a PO i Lewica chcą jeszcze bardziej łamać prawo i odbierać wolności.

Paweł Nogal

Paweł Nogal to „radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek: Prawo. Wpisany na listę radców prawnych OIRP w Wałbrzychu w 1998 r. Od początku do dzisiaj zaangażowany w prace rodzinnej kancelarii radców prawnych, specjalizował się w prawie energetycznym (lata 2001-2013), prawie bankowym (lata 2015-2018) obecnie zaangażowany głównie w obsługę prawną podmiotów w branży budowlanej; działacz społeczny, w latach 2007-2008 członek Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej w czasie rozliczania afery korupcyjnej w polskim środowisku piłkarskim, od 2016 r. do chwili obecnej (2021) członek zarządu Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w Warszawie, współzałożyciel stowarzyszenia WIR Masz Głos we Wrocławiu, współzałożyciel i współtwórca serwisu informacyjnego AlterShot.tv”.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY