Pierwsza na świecie szczepionka przeciwko HIV. Wszystko dzięki… COVID-19

Dodano   5
  Loading
Strzykawka ze szczepionką.

Strzykawka ze szczepionką. / pixabay.com

Rozpoczęły się badania kliniczne szczepionki mRNA przeciwko wirusowi HIV.
  • Rozpoczęły się badania kliniczne szczepionki mRNA przeciwko wirusowi HIV.
  • Pierwsza faza ma na celu ocenę bezpieczeństwa szczepionki, a także obserwację rozwoju odpowiedzi immunologicznej u ludzi.
  • Faza 2 i 3 badań klinicznych skupi się na analizie skuteczności szczepionki w zapobieganiu zakażeniom HIV w szerszej populacji.
  • Zobacz także: Sztuczna inteligencja zastąpi człowieka. Naukowcy wiedzą kiedy to nastąpi

Technologia zastosowana do szczepionek przeciwko SARS-CoV-2 może pomóc ludzkości wygrać walkę z wirusem powodującym AIDS. Firma Moderna potwierdziła, że badania nad nową szczepionką przeciwko HIV potrwają do 2023 roku. Do pierwszej fazy eksperymentów, która potrwa przez najbliższych 10 miesięcy, zakwalifikowano 56 seronegatywnych osób w wieku od 18 do 50 lat. Zostaną oni podzieleni na cztery grupy. Dwie otrzymają mieszankę różnych wersji szczepionki, a dwie inny wariant.

Powstanie szczepionka przeciwko wirusowi HIV

Do stworzenia innowacyjnego preparatu, który może chronić przed zakażeniem wirusem HIV Moderna wykorzystała technologię mRNA, którą wcześniej zastosowano w szczepionkach przeciwko COVID-19.

Choć metoda, która pozwala skłaniać organizm do wywoływania reakcji immunologicznej przeciwko wybranym patogenom za pomocą informacji o wirusie (bez używania prawdziwego patogenu), jest już znana współczesnej medycynie, to w trakcie pandemii udało się doprowadzić do wyraźnego rozwoju w tej dziedzinie. Postęp dał nadzieję na pokonanie problemów, wobec których lekarze wcześniej byli bezradni.

Moderna zamierza sprawdzić działanie dwóch preparatów, które mają największe szanse na pokonanie HIV. Ich robocze nazwy to: mRNA-1644 oraz mRNA-1574. Specjalnie zakodowane cząsteczki RNA po wprowadzeniu do organizmu ochotników umożliwią powstanie białek, które przekażą układowi odporności sygnał skłaniający organizm do ataku przeciwko wirusowi.

Szczegółowe informacje na ten temat badań nad nową szczepionką na HIV udostępnił amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH). Koniec prac badawczych wstępnie zaplanowano na maj 2023 roku.

wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Jagna
Gość
Jagna
24 sierpnia 2021 20:28

Mamy naturalną ochronę przeciwko HIV na poziomie genetycznym (zarowno na poziomie mRNA, białek jak i receptorów). Szczepienie na HIV to nieodpowiedzialna ingerencja narażająca zdrowe osoby na poważne zaburzenia immunologiczne. HIV nie stanowi zagrożenia dla większości populacji i nauczyliśmy się kontrolować AIDS, który może rozwinąć się jako efekt HIV. Marzeniem firm farmaceutycznych jest szczepienie na wszystko. Skończyłu im się pomysły na antybiotyki i leki przeciwwirusowe, stąd szczepienia, gdyż podaje się je zdrowym osobom. Potem będą szczepionki na szczepionki, które wywołują skutki uboczne. Potem wysyp chorób przewlekłych, na które też będą szczepionki. Przecież widać jak na dłoni, że obecna hucpa to dyktat BigPharmy, która uzurpuje sobie prawo do naszych ciał. medykalizacja naszego życia postępuje. Jak zawsze dotyczy ona grup zbyt biednych i słabych aby się sprzeciwić: dzieci, starsi, mniejszości etniczne. Postęp medycyny jest OK, ale musi być prawo do nieleczenia, nie korzystania z usług lekarzy, prawo życia w zgodzie ze sobą i naturą. Każdy lek, każda szczepionka może być podawana tylko za zgodą. I niech nikt nie mówi, że jak się nie zaszczepię, to nie mam prawa do leczenia. Ci, którzy się nie szczepią na ogół nie korzystają z leczenia w publicznych placówkach. Na ogół są zdrowi i dbają o swoją kondycję.

Jan_S
Gość
Jan_S
24 sierpnia 2021 22:02
Reply to  Jagna

“Postęp medycyny jest OK”

Ludzie medycyna od swojego zarania, 150-170 lat temu to mordowanie na potęgę i tak jest do dzisiaj. Postęp medycyny w mordowaniu osiąga coraz większe postępy!

https://medical-lies.blogspot.com/2019/02/epidemia-gruzlicy-wywoana-przez.html

https://medical-lies.blogspot.com/2020/06/jak-oszukano-lekarzy-aby-stali-sie.html

https://medical-lies.blogspot.com/2019/05/powikania-poszczepienne-autyzm.html

Jan_S
Gość
Jan_S
24 sierpnia 2021 22:11

HIV nie istnieje, tak samo jak wszystkie inne “choroby” oparte na tzw. wirusach. Po prostu dlatego, gdyż wirusy są zwykłym wymysłem w celu zrzucenia odpowiedzialności za śmierć ludzką, którą dozują nam kaci BigFarmy!
Wirusy nie istnieją, czy tak trudno to zrozumieć?

Angel
Gość
Angel
1 stycznia 2022 07:36
Reply to  Jan_S

Jedyne co mnie ciekawi to rozumowanie że wirus nie chce zabić gospodarza by móc się rozprzestrzeniać. Chwila moment ! Ale przecież wirus nie “myśli” , to przecież jest tylko otoczka lipidowa i fragment kodu genetycznego . Ską takie rozumowanie ?

Radoslaw
Gość
Radoslaw
25 sierpnia 2021 03:07

W 2017 r. W lipcu firmie Ggilead wygasł w UE patent 20-letni na lek Truvada przeciw aids. “Sukces” szczepionek mRNA polegający na zamówieniach rządowych i ich realna klęska wobec skali powikłań poszczepiennych oraz nieskuteczności wobec covid-19 (konieczne będą kolejne dawki przypominające) skłania bigpharmę do poszukiwania nowych epidemii aby skutecznie z nimi walczyć. Akurat HIV jest dobry, bo rozprzestrzenia się głównie wśród homoseksualistów. A jak wiadomo homoseksualizm jest najwyższą formą ekspresji seksualnej człowieka. Jest modny i popierany przez zboczonych rządzicieli.

POLECAMY