Słomka: Kaczyński chodził na rauty do ambasady Związku Radzieckiego [NASZ WYWIAD]

tylko u nas
Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Słomka

Adam Słomka / fot. screen

- Jarosław Kaczyński chodził na rauty do ambasady Związku Radzieckiego w rocznice rewolucji październikowej w roku 88 - są nawet zachowane zdjęcia – powiedział w rozmowie z Janem Bodakowskim z Mediów Narodowych Adam Słomka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rozmawiając z Mediami Narodowymi, Adam Słomka stwierdził, że PiS to ugrupowanie ugodowe, w swoich dołach bardzo patriotyczne. Zrodzone przy okrągłym stole. Ugrupowanie, które nie powstało z woli walczących o niepodległość i solidarność. Reprezentujące ludzi Wałęsy (jednym z nich był Lech Kaczyński), stawiających na Wałęsę, na układ z amerykanami, chodzących do ambasady sowieckiej.

Po co Kaczyński chodził na rauty do sowieckiej ambasady?

Według Adama Słomki „Jarosław Kaczyński chodził na rauty do ambasady Związku Radzieckiego w rocznice rewolucji październikowej w roku 88 – są nawet zachowane zdjęcia z tego wydarzenia”. Adam Słomka głosi też, że Jarosław Kaczyński namawiał też Jaruzelskiego do kandydowania na prezydenta, pomagała mu w tym ambasada USA i nawet go o to Amerykanie poprosili (Jarosław Kaczyński to opisał w swoich wspomnieniach).

Zdaniem Adama Słomki Jarosław Kaczyński wiedział, że Wałęsa był agentem SB. Najpierw z inspiracji Amerykanów dogadali się z Kiszczakiem, potem wypromowali Mazowieckiego na premiera, zawiązali koalicję ze zbrodniarzami komunistycznymi z PZPR – rząd Mazowieckiego był dziełem Jarosław Kaczyńskiego.

Olszewski był przeciwny lustracji i dekomunizacji

W opinii Adama Słomki Jarosław Kaczyński przeprowadził operacje obalenia rządu Olszewskiego. Według Adama Słomki Olszewski oszukiwał wszystkie partie, by zyskać poparcie dla swojego rządu. Adam Słomka ujawnił też, że Olszewski poprosił Milczanowskiego MSW o listę tajnych współpracowników SB, a potem ludzi z tej listy powołał 12 tajnych agentów SB na ministrów w swoim rządzie.

Zdaniem Adama Słomki elity solidarności pod koniec lat osiemdziesiątych pacyfikowali niezadowolenie społeczne za korzyści ze strony komunistów – jedną z takich osób był Jan Olszewski. Adam Słomka uważa, że Olszewski nie prowadził walki o niepodległość, i dziś kreuje się go na fałszywy autorytet.

Adam Słomka przypomniał, że Kaczyński zakazał Olszewskiemu zawrzeć koalicję z UD i KLD, a nie z Solidarnością i KPN. Rząd Olszewskiego był przeciwko lustracji (tak jak PC i ZChN) i przeciwko dekomunizacji, nie chciał zerwania ciągłości z PRL. Ostatecznie to Jarosław Kaczyński doprowadził do odwołania rządu Olszewskiego.

Adam Słomka wypomniał też Kaczyńskiemu wybór przewodniczącego sejmowej Komisja Spraw Zagranicznych. Wbrew ustaleniom (szefem tej komisji nie został reprezentant KPN) PIS (Kaczyńskiego) i ZChN (Macierewicza) zagłosowali za Geremkiem z UD.

Według Adama Słomki PC (partia Kaczyńskiego, klakiera Wałęsy, ludzie, którzy od lat 80 wiedzieli, że Lech Wałęsa jest agentem SB) i ZChN (partia Macierewicza) nie chciała nawet symbolicznie odciąć się od PRL. Politycy PC i ZChN budował rząd Mazowieckiego z komunistycznymi zbrodniarzami z PZPR, chcieli pozostania Armii Czerwonej w PRL, sprzeciwiali się likwidacji PZPR.

Solidarność chciała dogadać się z komunistami

Adam Słomka uważa, że wbrew propagandzie PiS i IPN, Solidarność nie była ruchem niepodległościowym, a reformatorskim, pozytywistycznym. Solidarność zapisała uznanie przewodniej roli partii komunistycznej w państwie, nigdy nie podniosła postulaty niepodległości, ani wolnych wyborów (ani w roku 1980 i przy okrągłym stole), i chciała dogadać się z komunistami. W wywiadzie Adam Słomka opowiedział też o historii KPN, transformacji ustrojowej, braku dekomunizacji.

Adam Słomka

Adam Andrzej Słomka od początku lat 80 został działaczem Konfederacji Polski Niepodległej, w stanie wojennym jako nastolatek został internowany, a potem uwięziony. Po zwolnieniu wyrzucono go ze szkoły i musiał rozpocząć pracę w 1983 w chorzowskim Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Ponownie aresztowany za działalność opozycyjną w 1985 przesiedział do 1986 roku. W 1986 zastępca komendanta wojewódzkiego MO (odpowiadający za SB) zabił matkę polityka (potrącając ją na pasach). Adam Słoka został ponownie aresztowany w 1988. W PRL wydawał nielegalne czasopisma i współpracował z organizacjami opozycyjnymi.

Od 1991 do 2001 był posłem I, II, i III kadencji. Swoją działalność polityczną kontynuował w III RP. W 1996 dokonał rozłamu w KPN. W 2000 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Kiedy przestał być posłem, zarabiał na życie składaniem i naprawą komputerów. W związku spoza parlamentarną działalnością polityczną był kilkukrotnie stawiany przed sądem.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY