Kornaś: Wielkie korporacje niszczą wolność słowa [NASZ WYWIAD]

tylko u nas
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kornaś

Jarosław Kornaś / fot. MediaNarodowe

Współwłaściciel wydawnictwa Capital Jarosław Kornaś w rozmowie z Janem Bodakowskim na antenie Mediów Narodowych przybliżył zalety kapitalizmu i szkodliwość socjalizmu. Rozmowa dotyczyła tego, jak ''pandemia'' wykorzystana została do podporządkować naszego życia, w tym i gospodarki, wszechwładzy biurokratów.

Czytaj także: Współzałożyciel Wikipedii: Nie mam już zaufania do strony, którą stworzyłem

Kapitalizm jest niszczony przez władze i korporacje

W rozmowie poruszono kontrowersyjne kwestie roli finansjery w kreowaniu kryzysów, kreacji przez sektor finansowy pieniędzy elektronicznych i przez bank centralny gotówki oraz gwarancji bankowych bez pokrycia, co skutkuje bańkami spekulacyjnymi, których konsekwencją będzie kryzys gospodarczy na miarę wielkiego kryzysu lat 40 XX wieku.

Spór o rolę prywatnych banków w rozkręcaniu inflacji

Jarosław Kornaś główne zagrożenie dla wolnego rynku upatrywał we władzy państwowej, Jan Bodakowski zwracał uwagę, że to finansjera za pośrednictwem swoich banków kreuje 90% pieniędzy w gospodarce, nakładając na indywidualnych posiadaczy pieniędzy podatek inflacyjny (środki generowane z sufitu przez banki komercyjne swoją wartość nabywają, obniżając wartość środków będący już w rękach obywateli). Gość Mediów Narodowych w tej kwestii nie zgodził się z prowadzącym Janem Bodakowskim.

Pandemia i jej zamierzone skutki gospodarcze

Rozmowa dotyczyła też skutków gospodarczych ”pandemii” – celem resetu była likwidacja sektora drobnych i średnich przedsiębiorstw, tak by ich własność i rynki stały się własnością globalnych korporacji należących do funduszy inwestycyjnych będących własnością kilkunastu rodzin (w tym i tych wiadomego pochodzenia), które kreują sytuacje w światowej gospodarce, w tym i kryzysy, za pośrednictwem swoich banków stanowiących system banku centralnego Stanów Zjednoczonych FED.

medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY