Krajski: Komuniści to panowie życia ponad wszelkim porządkiem i prawem [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uczestnicy demonstracji pierwszomajowej na rondzie de Gaulle'a w Warszawie.

Uczestnicy demonstracji pierwszomajowej na rondzie de Gaulle'a w Warszawie. / Fot. Piotr Strzembosz

– Komuniści uważają, że są ponad wszelkim porządkiem i prawem, że mają prawo odbierać komu chcą życie, a komu chcą – pozostawiać. Oni są panami życia, sami siebie nazwali bogami – powiedział w rozmowie z redaktorem Jakubem Zgierskim, pisarz i filozof dr Michał Krajski.

W wywiadzie została poruszona kwestia marksizmu i jego ideologicznych korzeni zawartych w omawianej książce dr. Krajskiego „Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu”.

Kwestia żydowska według Marksa

Mimo swojego żydowskiego pochodzenia, Marks uznawany był za antysemitę ze względu na ostrą krytykę judaizmu i mentalności jej wyznawców, niemniej jednak dążył do zrealizowania swojej wizji – budowy komunizmu przez Żydów. Co więcej stosował niejako zachęty, które miałyby skłonić ich do współpracy. Jak mówi dr Krajski, Marks wskazywał, że istota judaizmu jest taka, iż stawia ona w centrum świat i że – w gruncie rzeczy – jest on materialistyczny. Ponadto komuniści posłużyli się kabałą, tj. duchową szkołą judaistyczną, by udowodnić, że judaizm jest w pewnym sensie myślą materialistyczną, a więc Żydzi – jako jego wyznawcy – powinni włączyć się w tworzenie komunizmu.

Przez bogactwo do zbawienia

Oprócz zaczątków ideologii komunistycznej, w rozmowie pochylono się również nad kwestią kapitalizmu i źródłem jego pochodzenia. Co ciekawe, wciąż nie określono jednoznacznie, czy wywodzi się on z judaizmu czy z protestantyzmu. Doktor Krajski zauważył natomiast, że wśród Żydów pojawiła się idea predestynacji, jakoby zbawieni mogli być tylko bogaci ludzie, ponieważ są oni – niejako – wybrańcami Bożymi, a więc mają u Boga szczególne względy. Krytycznie odnosił się do tego zapatrywania Marks, który gardząc mentalnością żydowską mawiał, iż to pieniądz jest ich bogiem. Zwolennicy zaś korzeni kapitalizmu w judaizmie przekonani byli, że to właśnie przez to, że Żydzi, powiększając bogactwa, a więc kumulując kapitał, doprowadzili do powstania ów systemu gospodarczego.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY