Tumanowicz: Chcemy zlikwidować 15 różnych podatków [NASZ WYWIAD]

tylko u nas
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Tumanowicz

Witold Tumanowicz / Fot. Youtube

W naszym programie jest propozycja likwidacji 15 różnych podatków – powiedział, siedząc na ławeczce przed ratuszem w Słupsku (gdzie spotkał się z sympatykami partii w ramach wakacji z Konfederacją), w rozmowie z Janem Bodakowskim, członek władz Ruchu Narodowego i Konfederacji Witold Tumanowicz, opisując zawartość niedawno zaprezentowanego programu Konfederacji.

Konfederacja prócz zapowiedzi likwidacji 15 podatków (co spowoduje spadek cen paliw), zapowiada też wprowadzenie dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców, kwoty wolnej od podatków w wysokości 12 krotnej pensji.

Program Konfederacji

Drugim rozdział programu Konfederacji dotyczący ochrony zdrowia zakłada: zakaz dezorganizacji służby zdrowia w wypadku pandemii, dopuszczenie prywatnych ubezpieczalni (opłacanych ze składek obowiązkowych, do których można będzie przekazać swój bon zdrowotny) jak w Niemczech i Czechach, oraz przywrócenie produkcji leków w Polsce (wraz z polską instytucją certyfikującą produkty medyczne i leki).

W trzecim rozdziale poświęconym edukacji Konfederacja zapowiada: zakaz dezorganizacji edukacji pod pretekstem pandemii, odbiurokratyzowanie szkolnictwa, odchudzenie programów, likwidacje kuratoriów i Karty Nauczyciela, wprowadzenie bonu edukacyjnego (by katolicy mogli posyłać swoje dzieci do szkół katolickich, a ateiści do ateistycznych – bon ten pozwoli na powstawanie małych lokalnych szkół).

W czwartym rozdziale Konfederacja zapowiedziała walkę z inflacją, obniżenie cen elektryczności, wywozu śmieci i mieszkań. W piątym rozdziale Konfederacja zapowiedziała sprzeciw wobec segregacji sanitarnej, obronę rolnictwa, ukręcenie bezkarności urzędników.

Pod koniec rozmowy Witold Tumanowicz wymienił nazwiska 12 osób tworzących kolektywne władze Konfederacji i wyjaśnił, że Konfederacja ma nowatorską formułę, w której można zostać tylko sympatykiem organizacji w ramach Klubów Konfederacji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY