Kubala: Główne media kreują fałszywy wizerunek PiS [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. YouTube/MediaNarodowe

– Sondaże nie dają szans PiS na samodzielne rządy po przyspieszonych wyborach – powiedział redaktor Mediów Narodowych Paweł Kubala w rozmowie z Janem Bodakowskim. Zdaniem Pawła Kubali biorąc pod uwagę doświadczenia PiS z przedterminowymi wyborami z roku 2007, taki pomysł może okazać się szkodliwy dla tej formacji. — tam sondaże były znacznie lepsze, a skończyło się źle dla PiS-u, PiS stracił władzę na 8 lat. Teraz sytuacja jest bardziej niekorzystna dla partii Kaczyńskiego — wtedy PiS miał dobre wyniki w sondażach, teraz tak dobrych sondaży PiS nie ma.

W opinii Pawła Kubali PiS może polepszyć swoją sytuację i przy okazji usunąć Konfederacje z parlamentu wprowadzając, jak głoszą plotki, zmiany w ordynacji wyborczej polegające na zmniejszeniu okręgów, co powoduje wzrost realnego progu wyborczego, tak by mandatów nie mogła zdobyć Konfederacja. Gdyby zmieniono ordynację, szansą dla Konfederacji miałby być start Solidarnej Polski z list Konfederacji.

Redaktor Kubala nie widzi większego zagrożenia w odejściu kilku posłów z PiS dla partii Kaczyńskiego, bo Nowogrodzka zrekompensuje to wsparciem ze strony m.in. posłów niezrzeszonych.

Zobacz także: Różańska-Gorgolewska: Jako CSW rozbijamy lewicowy establishment sztuki [NASZ WYWIAD]

Paweł Kubala zgodził się z tym, że główne media, które pozornie się rozróżnią, w rzeczywistości kreują jeden spójny, ale fałszywy wizerunek PiS – media antyPiS-owskie krytykując PiS za rzekomo zbytni konserwatyzm, media proPiS-owskie przedstawiać PiS jako konserwatywny. Wyborcy PiS są zmanipulowany przez ten fałszywy wykreowany przez media wizerunek partii Kaczyńskiego.

Jan Bodakowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY