Zagorzali kibice Węgier nie podobają się UEFA. “Carpathian Brigade” pod lupą za niechęć do LGBT i klękania przed BLM

euro 2020
Dodano   10
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kibice reprezentacji Węgier

Kibice reprezentacji Węgier / fot. twitter.com

Kibice Węgier znani są z fanatycznego dopingu i wielkiego wsparcia dla swojej drużyny narodowej. Mają też swoje poglądy na niektóre kontrowersyjne ideologie przychodzące z Zachodu. Nie podoba się to UEFA.

Kibice Węgier pod lupą UEFA

Jedną z najbardziej zagorzałych grup kibicowskich jest “Carpathian Brigade”. To oni często wywieszają transparenty, które są nie w smak biurokratom z UEFA. Szczególnie jasno wypowiadają się przeciwko ideologii LGBT oraz braniu udziału w szopce Black Lives Matter. Czyli klękania piłkarzy i przepraszanie za niewolnictwo.

Takie transparenty jednak nie podobają się lewicowo-liberalnym przedstawicielom UEFA, którzy teraz biorą pod lupę “Carpathian Brigade”.

Szkalujący artykuł Onetu

Onet już wysmażył artykuł szkalujący Węgrów pt. “Neofaszyści rządzą na trybunach w Budapeszcie, Niemcy szykują dla nich niespodziankę”,

Łatwo ich rozpoznać, bo realizator z meczów w Budapeszcie co rusz pokazywał tysiące fanów ubranych na czarno. Na koszulkach widnieje napis “Magyarország” (Węgry – przyp. TK) albo “Carpathian Brigade 09”. Większość z nich to prawdziwe osiłki z solidnymi mięśniami, mocno zbudowanym karkiem. Ich ciała zdobią tatuaże. W większości są to zawodnicy mieszanych sztuk walki.

– pisze redaktor Onetu Tomasz Kalemba.

Oczywiście nie zapomniał dodać przymiotników “faszystowscy” i “nazistowscy” żeby podkolorować artykuł, a największe zbrodnie wg. Kalemby to oczywiście sprzeciw wobec LGBT i BLM.

Carpathian Brigade – najzagorzalsi kibice

“Carpathian Brigade” to stowarzyszenie ultrasów różnych klubów, którzy w rozgrywkach ligowych rywalizują ze sobą, a w meczach międzypaństwowych walczą z kibicami rywali. Grupa ta słynie z wykrzykiwania haseł rasistowskich, a jej przyjacielem jest premier Viktor Orban, choć ultrasi w większości są sympatykami nacjonalistycznej partii Jobbik.

Zobacz także: Symbol Polski Walczącej zakazany! Skandal na EURO 2020

onet / medianarodowe

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY