Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2034 w Zakopanem? “Mamy nadzieję, że tak”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
igrzyska-olimpijskie

Zdjęcia ilustracyjne / Fot. Pixabay

Polska i Słowacja mają "plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji", żeby w 2034 roku zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie. - To projekt, który byłby spełnieniem ambicji i polskiego i słowackiego sportu - podkreślił w RMF FM wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.
  • Wiceminister potwierdził, że są prowadzone działania w kierunku złożenia takiej kandydatury i oba kraje chciałyby zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
  • Zdaniem polityka, w ostatnich latach “wykonano wiele inwestycji”, które nas przybliżyły do realizacji tego celu.
  • Już rozmawialiśmy na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich ze Słowacją. Jest to plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji tego planu. Konkretne działania podejmiemy już po Igrzyskach Europejskich w Krakowie – stwierdził Gut-Mostowy.
  • Zobacz także: Coraz mniej Polaków. GUS ma najnowsze dane

“To projekt, który byłby spełnieniem ambicji i polskiego i słowackiego sportu”

Wiceminister potwierdził, że są prowadzone działania w kierunku złożenia takiej kandydatury i oba kraje chciałyby zorganizować Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Mamy nadzieję, że tak. Na pewno jest to projekt, który byłby spełnieniem ambicji i polskiego i słowackiego sportu – powiedział Andrzej Gut-Mostowy na antenie RMF FM.

Zdaniem polityka, w ostatnich latach “wykonano wiele inwestycji”, które nas przybliżyły do realizacji tego celu.

Zakopane i Podtatrze jest w zupełnie innym miejscu niż kilkanaście lat temu. Jest zrobiona zakopianka, Wielka Krokiew. Jesteśmy zdecydowanie dużo bliżej, wykonano wiele inwestycji, przede wszystkim tor lodowy jest na ukończeniu – podkreślił.

“Już rozmawialiśmy ze Słowacją”

Inicjatywa cały czas jest na etapie koncepcyjnym.

Już rozmawialiśmy na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich ze Słowacją. Jest to plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji tego planu. Konkretne działania podejmiemy już po Igrzyskach Europejskich w Krakowie – stwierdził Gut-Mostowy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY