Zacięta walka w meczu Hiszpania – Polska. “Polska husaria” odpaliła. Lewandowski z golem

Euro 2020
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Reprezentacja Polski na EURO 2020 / fot. twitter.com

Po trudnym meczu Hiszpania - Polska, nasza reprezentacja zremisowała 1:1 z drużyną z półwyspu iberyjskiego. Zapowiadana „polska husaria” w obronie skapitulowała tylko raz.

Obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek zapowiadał przed meczem, że Hiszpanie zobaczą „polską husarię” w obronie. „Husaria” musiała jednak skapitulować w 27. minucie spotkania, gdy piłka wpadła do siatki po strzale Alvaro Moraty. Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji Hiszpanii, choć polska obrona nie pozwoliła już na kolejnego gola. Reprezentanci Polski też mieli swoje nieliczne okazje, lecz ich nie wykorzystali. Do przerwy w meczu Hiszpania – Polska był wynik 1:0.

Co nie udało się w pierwszej połowie, Polacy dokonali na początku drugiej. W 54. minucie do remisu doprowadził Robert Lewandowski. Chwilę później polscy kibice zamarli. Po faulu w polu karnym sędzia zarządził rzut karny dla Hiszpanów. Jednak nasi przeciwnicy nie wykorzystali tak doskonałej okazji. Moreno trafił w słupek!

Mimo naporu Hiszpanów, jak i okazji z polskiej strony, w meczu Hiszpania – Polska nie padł już kolejny gol. Taki wynik daje reprezentacji Polski nadzieje na wyjście z grupy. Jednak zadanie pozostaje trudne do wykonania.