Eksplozja radości w Budapeszcie! Heroiczne Węgry zatrzymały Francję

Euro 2020
Węgry - Francja podczas Euro 2020.

Trybuny wybuchły szaloną radością. / Fot. Twitter

Jak równy z równym grała reprezentacja Węgier w meczu z mistrzami świata - Francją, w ramach Euro 2020. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a Węgrzy przez ponad dwadzieścia minut prowadzili nawet 1:0.
  • Dla Węgrów strzelał Attila Fiola. Po stronie Francji bramkę zdobył Antoine Griezmann.
  • Mecz nie zawiódł tak poziomem sportowym, jak i pod względem gorącego dopingu kibiców.
  • W grupie F Euro 2020 są: Francja, Niemcy, Portugalia i Węgry. Została ona okrzyknięta „grupą smierci”.

Tysiące węgierskich kibiców zebranych na Puskas Arenie w Budapeszcie wybuchło w szaleńczej radości, gdy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Attila Fiola pokonał francuskiego bramkarza. Widzowie meczu Węgry – Francja mogli być w pewnym szoku, oglądając jak obie drużyny grają jak równy z równym. Choć już mecz z Portugalią, mimo ostatecznej przegranej Węgrów, pokazał, że spisywanie Madziarów z góry na straty w “grupie śmierci”, było błędem.

Zaangażowanie piłkarzy i gorący doping wypełnionych po brzegi trybun sprawił, że mistrzowie świata zdołali wyrównać dopiero w 66 minucie. Antoine Griezmann trafił do siatki po wyraźnym błędzie węgierskiej obrony. Jednak fakt, że Francuzi zdołali zdobyć swojego gola dopiero po tak długim okresie gry i z dużym wysiłkiem, fantastycznie świadczy o grze Węgrów.

Węgry – Francja: Bitwa zakończona podziałem punktów

Ostatecznie, mimo wysiłków obu stron, żadna z drużyn nie potrafiła doprowadzić do zwycięstwa. Wynik 1:1 nie do końca oddaje przebieg spotkania. Równie dobrze mógł być znacznie wyższy, gdyż nie brakowało emocji i okazji bramkowych.

Ciekawą informację o węgierskich kibicach przekazał jeden z internautów.

Dzisiaj na czele przemarszu Węgrów flaga BROTHERHOOD braterska Polsko Węgierska, warto wspomnieć, że tę flagę otrzymali Węgrzy od polskich kibiców

– napisał użytkownik PrawyPopulista na Twitterze.