SZOK! Niemcy wprowadzili ochronę prawną nienarodzonych kurcząt. Nienarodzeni ludzie? Nadal można zabijać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pisklęta.

Pisklęta. / Fot. pixabay

Parlament w Niemczech uchwalił niedawno prawo zakazujące zabijania sześciodniowych embrionów kurcząt, ponieważ są one „wrażliwe na ból”. Dodał do tego także zakaz zabijania piskląt ze względu na ich płeć. Aborcja na kurczakach w Niemczech została zakazana, tymczasem legalne torturowanie i mordowanie dzieci w łonach matek za pomocą aborcji jest nadal legalne tym kraju oraz w większości państw na świecie.
  • W 2020 r. niemiecka minister rolnictwa Julia Klöckner zainicjowała ustawę zakazującą zabijania samców piskląt.
  • Chodzi o zabijane co roku 45 milionów piskląt, które eliminowane są z powodu na niską przydatność produkcyjną w niemieckim przemyśle spożywczym.
  • Niemieccy ustawodawcy zdecydowali, że od 2022 r. zabijanie piskląt płci męskiej będzie zabronione, ponieważ embriony piskląt są „wrażliwe na ból od siódmego dnia”. Dlatego też gospodarstwa będą musiały stosować metody określania płci piskląt przed wykluciem, aby można je było usunąć z czerwiu.
  • Tego typu ustawy nie budzą w Niemcach refleksji nad zjawiskiem coraz bardziej powszechnego dostępu do aborcji ludzi.
  • W Niemczech nienarodzone ludzkie dzieci mogą zostać uśmiercone poprzez aborcję z dowolnego powodu do 12 tygodni po poczęciu. Z innych powodów aborcje są dozwolone nawet w późniejszym okresie ciąży.
  • Zobacz także: Polska szczepionka na COVID-19 jeszcze w tym roku? Znamy szczegóły

W 2020 r. niemiecka minister rolnictwa Julia Klöckner zainicjowała ustawę zakazującą zabijania samców piskląt. Dotyczyć to miało 45 milionów samców piskląt, które są zabijane rokrocznie w niemieckiej hodowli kur niosek. Pisklęta płci męskiej nie mogą znosić jaj ani produkować wystarczająco szybko mięsa, aby można je było tuczyć i ubijać. Aborcja na kurczakach w Niemczech zostanie więc zakazana.

Aborcja na kurczakach w Niemczech znacząco ograniczona

Niemieccy ustawodawcy zdecydowali, że od 2022 r. zabijanie piskląt płci męskiej będzie zabronione. Uważają, że embriony piskląt są „wrażliwe na ból od siódmego dnia”. Dlatego też gospodarstwa będą musiały stosować metody określania płci piskląt przed wykluciem, aby można je było usunąć z czerwiu.

Co więcej, od 2024 r., konieczne będzie zastosowanie metod określania płci kurzych embrionów w jeszcze młodszym wieku, aby można było je wyeliminować w mniej rozwiniętym stadium. Niemcy chcą upewnić się w ten sposób, że zwierzęta nie będą odczuwać bólu. Klöckner powiedziała, że z aprobatą tej ustawy „Jesteśmy pionierami na całym świecie”.

Niemieckie Stowarzyszenie Dobrostanu Zwierząt wyraziło radość z tej sugestii. Podsumowało jednak, że dwuetapowy zakaz w rzeczywistości nie zabroni zabijania wrażliwych na ból embrionów kurzych do 2024 roku.

„Kiedy embrion kurzy cieszy się większą [ochroną życia] niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii”.

– napisał na Twitterze David Engels z Katedry Historii Rzymskiej na Uniwersytecie w Brukseli.

Zabijanie dzieci w Niemczech wciąż nie budzi kontrowersji

Aborcja na kurczakach w Niemczech budzi powszechne współczucie oraz zgrozę. Nie budzi to jednak refleksji w rządzących tym państwem. Mowa o aborcji, ale dzieci, które zabijane są na masową skalę. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w 2020 roku w Niemczech dokonano około 100.000 aborcji.

W kraju nad Odrą, nienarodzone ludzkie dzieci mogą zostać uśmiercone poprzez aborcję z dowolnego powodu do 12 tygodni po poczęciu. Z innych powodów aborcje są dozwolone nawet w późniejszym okresie ciąży.

W wieku od ośmiu do dziewięciu tygodni nienarodzone dzieci rozwijają powieki i zaczynają pojawiać się na ich głowie włosy. W 9 i 10 tygodniu dziecko może robić salta, skakać, mrużyć oczy pod światło, marszczyć brwi i przełykać. Około 11 i 12 tygodnia anatomia dziecka staje się wyraźnie męska lub żeńska. Twarz ma zdecydowany kształt i niepowtarzalne cechy, rozwijają się także kubki smakowe.

Dowody naukowe wskazują, że nienarodzone dzieci mogą odczuwać ból już po 12. tygodniu ciąży. Aborcje w tym czasie powodują rozdzierający ból dla dzieci, gdy są one wyrywane z łona matek.

lifesitenews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY