REKLAMA

Zgierski: Trudno ukryć, że w sprawach ekonomicznych PiS to jest jednak socjalizm [WIDEO]

REKLAMA

– Trudno ukryć, że w sprawach ekonomicznych PiS to jest jednak socjalizm – powiedział Jakub Zgierski, twórca bloga „Młot na marksizm” na kanale Media Narodowe. Gość mówił o porozumieniu Lewicy z PiS w sprawie Funduszu Odbudowy. Zwrócił też uwagę na ultimatum, które Strajk Kobiet postawił Lewicy.

  • Gość odniósł się do wypowiedzi Borysa Budki, który stwierdził, że doszło do sojuszu brunatno-czerwonego.
  • Lewica dogadała się z partią rządzącą, ponieważ socjalne sprawy raczej ich łączą.
  • Zgierski: Teraz próbuje się sukces wpisania postulatów lewicowych w Fundusz Odbudowy przedstawić jako sukces ponad podziałami
  • Zobacz także: Marek Kacprzak rzecznikiem Lewicy! Były dziennikarz zastąpi Żukowską

Zgierski wypowiedział się na temat porozumienia Lewicy z PiS w sprawie Funduszu Odbudowy. Odniósł się do wypowiedzi Borysa Budki, który stwierdził, że doszło do sojuszu brunatno-czerwonego. – Mówiąc o brunatnych i czerwonych, to jest oczywiste nawiązanie do mrocznych lat 30. i 40. Trochę na wyrost, ale widzę w tym tą analogię, bo chodzi o to, że w takich sprawach socjalistycznych, ci socjaliści narodowi z międzynarodowymi są w stanie się dogadać – powiedział gość Karola Plewy.

Zgierski dodał, że: Trudno ukryć, że w sprawach ekonomicznych PiS to jest jednak socjalizm. Lewica dogadała się z partią rządzącą, ponieważ socjalne sprawy raczej ich łączą. Gość zaznaczył, że chodziło raczej o chwilowe zbratanie się ponad podziałami, ale na pewno nie jest to nic długotrwałego.

Zgierski zwrócił uwagę na ultimatum, które Strajk Kobiet postawił Lewicy, kiedy ta porozumiała się z PiS. Koalicja z partią rządzącą wywołała spór.  – Pojawiły się tego typu zarzuty, że ten Strajk Kobiet to jest tak naprawdę neoliberalizm – powiedział Zgierski.

Na pytanie, kto wyjdzie dobrze na wojnie między Lewicą, a Strajkiem Kobiet gość powiedział, że ciężko stwierdzić. Zgierski zaznaczył, że Strajk Kobiet jest marginalizowany. – Teraz próbuje się sukces wpisania postulatów lewicowych w Fundusz Odbudowy przedstawić jako sukces ponad podziałami – powiedział. – Trudno mi powiedzieć jaki to będzie efekt. Na pewno wiem, że dla Polaków nie będzie dobrze. Ten Fundusz Odbudowy raczej nie jest niczym dobrym w kontekście długów europejskich – powiedział Zgierski.

Marksizm na polskich uczelniach

Na koniec redaktor Plewa w rozmowie z Jakubem Zgierskim poruszył temat marksizmu na polskich uczelniach. Gość Mediów Narodowych powiedział, że na większości uczelni marksizm jest poukrywany.

– Można powiedzieć, że teoria krytyczna to jest akademicka nazwa marksizmu. Nie wykłada się marksizmu wprost, ale przekazuje się jakieś różne teorie, poświęcone rasie czy płci. I wszędzie jest to krytyczne założenie, że ten świat zastany, chrześcijański czy łaciński u źródeł jest zły – powiedział Zgierski.

REKLAMA

Komentarze