PILNE! Media Narodowe zablokowane na Facebooku! Niewygodne badania o koronawirusie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook zablokował Media Narodowe

/ Fot. Facebook

Facebook nałożył blokadę na facebookową stronę Media Narodowe. Powodem jest udostępnienie informacji, która ukazała się na portalu. Dotyczyła ona badań na temat wpływu określonych ziół na zwalczanie koronawirusa. Według Facebooka publikowanie wyników tych badań jest dezinformacją, mogącą stanowić zagrożenie. Badania o koronawirusie niewygodne?

  • Facebook zablokował stronę Media Narodowe za udostępnienie artykułu o badaniach na temat wpływu ziół na koronawirusa.
  • Zdaniem Facebooka publikowanie wyników tych badań jest dezinformacją, mogącą stanowić zagrożenie fizyczne.
  • Nie przedstawiono żadnego argumentu za tezą postawioną przez administrację Facebooka, czy artykułu naukowego, podważającego wyniki przedstawionych w artykule badań.

Chodzi o artykuł sprzed tygodnia. “Artemisia Annua, Bylica Roczna wykazuje duże właściwości w powstrzymywaniu również i obecnej odmiany wirusa, czyli SARS-CoV-2. Wykazały to badania naukowe” – można w nim przeczytać. Dlaczego te badania o koronawirusie są niewygodne dla Facebooka? Pierwsze ze skojarzeń jest takie, że najwidoczniej uderzają w interesy wielkich koncernów farmaceutycznych.

W artykule nie było sugestii, że nie należy zgłaszać się do lekarza, w przypadku pojawienia się objawów koronawirusa. Nie było też odniesień do tego, czy pandemia koronawirusa to fikcja czy fakt. Po prostu opisano, jakie są wyniki badań na temat wpływu ziół na koronawirusa. Chodzi o dodatkowe uodpornienie organizmu. Wbrew twierdzeniom Facebooka, nie może to przyczynić się do zagrożenia fizycznego. Co więcej, portal społecznościowy w żaden sposób nie uargumentował swojej tezy. Działania koncernu można skwitować zasadą: nie, bo nie.

Badania na temat bylicy rocznej to nie pierwsze, o których pisaliśmy w kontekście koronawirusa. Wcześniej też kilkukrotnie poruszaliśmy m.in. kwestię pachnotki. Wówczas jednak Facebook nie widział w tym problemu. Być może po prostu ich przeoczenie.

Facebook poinformował, że strona Media Narodowe jest “jest narażona na ryzyko wycofania z publikacji”. – Z powodu ciągłego naruszania naszych Standardów społeczności publikacja Twojej strony może zostać cofnięta. Ograniczyliśmy już dystrybucję Twojej strony i nałożyliśmy na nią inne ograniczenia – napisano.

POLECAMY