Chińczycy przebadali zioła, które zwalczają SARS. Jedno z najlepszych jest dostępne w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Foto: Biosna.com

Chińscy naukowcy zbadali blisko dwieście ziół pod względem ich skuteczności w zwalczaniu wirusa SARS. Drugim, najmocniejszym jest Artemisia Annua, czyli Bylica Roczna. Dostępna w naszych sklepach.

Artemisia Annua, Bylica Roczna wykazuje duże właściwości w powstrzymywaniu również i obecnej odmiany wirusa, czyli SARS-CoV-2. Wykazały to badania naukowe.

Chińczycy docenili Artemizynine, czyli składnik wyizolowany z Bylicy rocznej już w 2005 roku. Naukowcy z Państwa Środka uznali Artemisie za jedno z najbardziej skutecznych ziół testowanych w laboratoriach przeciwko wirusowi SARS.

W ubiegłym roku pozytywny wpływ zioła na zahamowanie obecnej odmiany wirusa oznaczonego, jako SARS-CoV-2 zaobserwowały służby medyczne Madagaskaru. Jest ono tam podawane zarówno chorym, jak i wypijane, w postaci wywaru, profilaktycznie – dla wzmocnienia organizmu. Badania trwają też między innymi w Niemczech. Peter H. Seeberger dyrektor Instytutu Koloidów i Międzyfazów im. Maxa Plancka określił wyniki, jako zachęcające.

Artemizynina stosowana jest, jako jeden z podstawowych składników leków na malarię. Każdego roku leczy się nią miliony osób. Została odkryta w 1972 roku przez chińskiego chemika i farmaceutę Tu Youyou, który w 2015 roku otrzymał za swoją pracę Nagrodę Nobla. Co ważne picie zalecanych ilości zaparzonej bylicy rocznej nie powinno wywoływać skutków ubocznych. Z pewnością jednak uodporni organizm.

Zbigniew Heliński

Źródło: Start Magazine

POLECAMY