Chimery ludzko-zwierzęce. Naukowcy stworzyli chimeryczny embrion ludzko-małpi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay

Prowadzone przez naukowców z Salk Institute for Biological Studies w Kalifornii, badanie stanowi “kolejny krok w tworzeniu organizmów chimerycznych – organizmów, które zawierają komórki z dwóch lub więcej gatunków, aby zrozumieć wiele chorób i zająć się poważnym niedoborem organów dawców”. Naukowcy z powodzeniem stworzyli pierwszy chimeryczny embrion z połączonych komórek ludzkich i pochodzących od małp człekokształtnych.

Poprzednie badanie Izpisua Belmonte z 2017 roku włączyło ludzkie komórki do tkanki świni we wczesnym stadium rozwoju. Tym razem stworzono chimeryczny embrion ludzko-małpi. Powodem była chęć wypróbowania chimerycznej formacji u gatunku bliżej spokrewnionego z człowiekiem, małpy makaka.

Wszystkie embriony zostały zniszczone po 19 dniach badań. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki przyszłym pracom nad tym zagadnieniem uda się lepiej zrozumieć komunikację między hybrydowymi komórkami chimery, aby zająć się problemem starzenia się i zrozumieć najwcześniejsze etapy rozwoju człowieka.

ctvnews.ca

POLECAMY