Bruksela: Gazem i armatkami w protestujących! Młodzież urządziła w parku imprezę [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen

Brukselska młodzież urządziła w parku imprezę, sprzeciwiając się koronarestrykcjom. Do walki z nielegalnym procederem policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

  • Stale przedłużane obostrzenia coraz mocniej uderzają w psychikę młodych ludzi.
  • W brukselskim parku młodzież urządziła imprezę, aby cieszyć się wolnością i sprzeciwić się restrykcjom.
  • Do rozpędzenia zgromadzenia policja użyła gazu i armatek wodnych.

W czwartek brukselska młodzież urządziła w parku tłumną imprezę, sprzeciwiając się nałożonym przez rząd ograniczeniom i restrykcjom. Wszystko miał zapoczątkować primaaprilisowy żart na Facebooku, gdzie skrzyknęli się młodzi ludzie. Żartując, pisali o występach słynnych muzyków. Ostatecznie, impreza spotkała się ze znacznym zainteresowaniem miejscowej ludności. Aby rozproszyć zgromadzonych, policja użyła jazu łzawiącego i armatek wodnych.

Nie jest do końca jasne, kto odpowiada za zorganizowanie imprezy „La Boum” w parku Bois de la Cambre. Sprawą ma się zająć brukselska prokuratura. Według policji, w parku zebrało się około 2000 osób. “Skandowano słowa takie jak „wolność” i rzucano butelkami i kamieniami w policję. W odpowiedzi policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych do rozproszenia zgromadzenia, które naruszyło obecne ograniczenia, zgodnie z którymi tylko cztery osoby mogą spotykać się na zewnątrz” – czytamy.

Choć zaczęło się od żartów, spotkanie w parku urządzono nie bez przyczyny. Młodzi ludzie twierdzą, iż wyjątkowo źle znoszą osamotnienie i restrykcje. “Wszyscy mamy depresję. Za dwa tygodnie będę miał 18 lat, chcemy móc wykorzystać naszą młodość” – mówiła licealistka Amelie. Coraz częściej eksperci podnoszą kwestię szkód, jakie w psychice rozwijającej się młodzieży wyrządza ciągła, wielomiesięczna izolacja. Gdy jednak młodzież postanowiła się jej przeciwstawić, została potraktowana gazem i armatkami wodnymi. Trzech policjantów i dwóch cywili zostało rannych, a cztery osoby zostały zatrzymane.

Samnytt.se

POLECAMY