Rola: „Są to ludzie podli, bo swoją polityką doprowadzają Polaków do masowych śmierci” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga UE z sierpem i młotem

/ Fot. Wikimedia Commons

Gościem Karola Plewy w Rozmowie Mediów Narodowych był redaktor naczelny telewizji wRealu24. Marcin Rola wypowiedział się krytycznie o działaniach rządu w kwestii walki z COVID-19. Opowiedział o działaniach celebrytów wykorzystujących chorobę dla własnej korzyści.

Prowadzący we wstępie odniósł się do Andrzeja Piasecznego. Piosenkarz przebywał w szpitalu, korzystając z aparatury tlenowej. Kilka dni później opublikował zdjęcie, na którym wygląda jakby był w pełni sił. Redaktor Rola odniósł się do zachowania celebryty w kontekście COVID-19. – Po prostu cud! Zapomniani celebryci, wszelkiej maści artyści mogą się wypromować na wirusie-celebrycie będąc w szpitalu – powiedział.

Pytany o święta premiera Mateusza Morawieckiego, z dala od matki odpowiedział: „Pan premier tutaj pokazuje – patrzcie jakim jestem mężem stanu, nie spotykam się z mamą. Wy tak samo róbcie. Nie wiemy co tak naprawdę ten człowiek będzie wyrabiał”.

Rola o złagodzeniu restrykcji w Niemczech

Na pytanie dotyczące luzowania obostrzeń w Niemczech, Marcin Rola stwierdził: „Pani Merkel musiała się troszeczkę wstrzymać, ponieważ wybory za pasem a praktycznie je już przegrywa CDU”.

Następnie gość odniósł się do wpisu piosenkarki Doroty Rabczewskiej, która skrytykowała działania celebrytów chorych na koronawirusa: „W tym akurat przypadku stanęła po stronie prawdy. Widać, że się nie sprzedała jak inni celebryci. To pokazała, że ma rozum, swoją logikę. W tym przypadku jesteśmy w jednej drużynie”.

Marcin Rola wyraził także swoje zdanie dotyczące autorytetów medycznych: „Jest cała masa wybitnych lekarzy. Dla mnie pan Horban, pan Niedzielski nie istnieje, to są hologramy dla mnie. Nie traktuję tych ludzi w ogóle poważnie. Swoją polityką zwyczajnie doprowadzają Polaków do masowych śmierci”.

Prowadzący zapytał także o wpis lekarza Dawida Ciemięgi w sprawie zamknięcia kanału wRealu24. – To jest dla mnie przekroczenie pewnych granic, by lekarz się w taki sposób zachowywał. Atakował niezależnych dziennikarzy, wolne media. Jest zły na to, że u nas występują lekarze, którzy mają inne zdanie niż on. Mam nadzieję, że zrozumie swój błąd – stwierdził Rola.

Na pytanie odnośnie do spędzenia tegorocznych świąt Wielkanocnych, Marcin Rola odpowiedział: „Uważać, bo nikt nie neguje wirusa. Dbajmy o ludzi starszych, wspierajmy ich. Rodzinnie, spędźmy radośnie z Jezusem Chrystusem w sercu. Ja tak będę spędzał te święta i tego państwu życzę”.  

POLECAMY