Spongebob ocenzurowany! Bajka zawiera treści “seksistowskie i rasistowskie”

Dodano   0  
  Loading

/ Fot. YouTube/ screen

Popularny Spongebob ocenzurowany. Bajka o żółtej gąbce zawiera rzekomo treści “seksistowskie i rasistowskie”, mogące urazić uczucia widzów kreskówki.

  • Poprawność polityczna na całym świecie daje się we znaki nawet kreskówkom.
  • Popularny Spongebob został ocenzurowany wkrótce po tym, jak dwa odcinki uznano za “nieodpowiednie”.
  • Komediowa seria o przygodach żółtej gąbki na dnie oceanu miała bowiem przemycać “treści seksistowskie i rasistowskie”.

Animowana seria o przygodach żółtej gąbki nie wywinęła się cenzurze. Dwa odcinki serialu zostały usunięte z platform zaraz po tym, jak stwierdzono iż zawierają “nieodpowiednie treści”. Po raz pierwszy Spongebob ocenzurowany został jeszcze w 2018 roku. Wówczas odcinek, w którym główny bohater włamuje się z panem Krabem i Patrickiem do domu kobiety i kradnie jej bieliznę został uznany za “nieodpowiedni” i “seksistowski”. Teraz jednak usunięto epizod “Kwarantanna Kraba”.

Stosunkowo nowy odcinek miał być bowiem potencjalnie przykry w odbiorze. Jak streszcza Post Millennial, fabuła koncentruje się wokół fikcyjnego wirusa „Clam Flu”, który powoduje epidemię w Krusty Krab. “Wybucha histeria, a ci, którzy mają wirusa, są „odrzucani i wrzucani do zamrażarki””. Nickelodeon zdecydował, że wydarzenia przedstawione w tym odcinku mogą nie być właściwe, powołując się na „wrażliwość na globalną pandemię w świecie rzeczywistym”. Spongebob został zatem ocenzurowany ponownie.

Krytycy dopatrzyli się w odcinku również treści potencjalnie rasistowskich. Niektórzy sugerują, że jego fabuła może sprawić, iż niektórzy widzowie poczują się nieswojo, biorąc pod uwagę “podobieństwa między odizolowanymi grupami w programie telewizyjnym a tymi, którzy doświadczyli izolacji z powodu pandemii COVID-19”. W realnym świecie wzrosła bowiem liczba “przestępstw z nienawiści” wymierzonych w Azjatów, ponieważ nowy koronawirus miał “przywędrować” z Chin. Aby nie denerwować widzów, Spongebob został znów ocenzurowany.

Post Millennial

POLECAMY