REKLAMA

Sumliński: Niebywałe, że ludzie wydawałoby się wykształceni mogą pleść takie bzdury [WIDEO]

REKLAMA

– To, że ktoś ma tytuł profesora, wcale nie broni przed tym, żeby opowiadać jakieś androny i idiotyzmy – stwierdził redaktor Wojciech Sumliński na antenie Mediów Narodowych.

  • Redaktor Wojciech Sumliński gościł na antenie Mediów Narodowych. Sporą część swojej wypowiedzi poświęcił sytuacji związanej z koronawirusem.
  • Dziennikarz skrytykował podejście polskiego państwa do koronawirusa i wypowiedzi przedstawicieli rządu oraz ich doradców.
  • W Kanadzie pojawiają się pomysły, żeby wprowadzić socjal na poziomie tysiąca dolarów kanadyjskich, co jest z punktu widzenia Kanady stosunkowo mało, tak na przetrwanie, ale warunkiem jest to, że się człowiek poddaje wszystkim wymogom, że się nie przeciwstawia temu, co się nakazuje w związku z pandemią – poinformował.
  • Zobacz także: Zioło lekarstwem na COVID? Spór między posłem PiS a dziennikarzami

Dziennikarz skrytykował podejście polskiego państwa do koronawirusa i wypowiedzi przedstawicieli rządu oraz ich doradców. – To jest aż niebywałe, żeby ludzie, wydawałoby się wykształceni, mogą pleść takie bzdury i takie idiotyzmy – ocenił Wojciech Sumliński. – Wystarczy uruchomić tylko logikę i zdrowy rozsądek. Nie trzeba do tego tytułu profesora czy doktora habilitowanego czy choćby zwykłego doktora. Nawet magistra do tego nie trzeba. Po prostu trzeba mieć otwarte oczy, włączone myślenie, odrobinę logiki, zdrowego rozsądku, żeby zrozumieć, że to, co nam mówią decydenci rządzący, w ogóle logiki i zdrowego rozsądku się nie trzyma – podkreślił.

Redaktor Sumliński przytoczył informacje, które do niego dotarły, odnośnie do pomysłów socjalnych w dobie koronawirusa. – W Kanadzie pojawiają się pomysły, żeby wprowadzić socjal na poziomie tysiąca dolarów kanadyjskich, co jest z punktu widzenia Kanady stosunkowo mało, tak na przetrwanie, ale warunkiem jest to, że się człowiek poddaje wszystkim wymogom, że się nie przeciwstawia temu, co się nakazuje w związku z pandemią – powiedział. – To pozwoli przeżyć na takim absolutnie podstawowym poziomie – podkreślił.

REKLAMA

Komentarze