Zaskakująca koalicja ws. pieczy zastępczej. Rzecznik Praw Dziecka z politykami KO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/

Politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali wspólną konferencję prasową z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem na temat pieczy zastępczej. Kulisy sprawy zdradził RPD na antenie Mediów Narodowych.

  • Politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali wspólną konferencję prasową z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem na temat pieczy zastępczej.
  • Początkowo Rzecznika miało na niej nie być. Wszystko zmieniło się w wyniku spotkania RPD z politykami.
  • Myślę, że to była jedna z lepszych ostatnio konferencji – ocenił Mikołaj Pawlak.
  • Zobacz także: Kongregacja Nauki Wiary o związkach jednopłciowych. Jednoznaczne stanowisko

– Współpracuję ze wszystkimi, którzy chcą coś dla dobra dzieci zrobić. Również z parlamentarzystami – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka. – Spotykam się, w różnych okolicznościach. Państwo posłowie (Monika Rosa i Michał Szczerba – przyp. red.) poprosili o takie spotkanie. Jak najbardziej, w reżimie sanitarnym, takie spotkanie mogło się odbyć – stwierdził. Niespodziewanym efektem tego spotkania okazała się wspólna konferencja prasowa ws. pieczy zastępczej.

– W trakcie naszego spotkania okazało się, że PAP za posłem Szczerbą podaje, że będzie konferencja o rzekomej bezczynności Rzecznika Praw Dziecka – zrelacjonował Mikołaj Pawlak. – Poczułem pewien smutek i żal do posłów, bo z jednej strony wiele aspektów nas łączy i dążymy do poprawy stanu prawnego, a z drugiej strony to oni mają inicjatywę legislacyjną, ja mogę tylko sygnalizować pewne sprawy w imieniu dzieci, a jednocześnie tego typu tezę stawiają – podkreślił. – Dlatego też postanowiłem, że wezmę udział w tej konferencji po to, żeby od razu wyprostować, wyjaśnić pewne kwestie, wątpliwości i koniec końców myślę, że to była jedna z lepszych ostatnio konferencji, bo pamiętamy i widzimy na co dzień okładanie się przez wszystkie strony sporu politycznego, a tu nagle była całkiem pozytywna konferencja o bardzo ważnych kwestiach pieczy zastępczej i ogólnie problemach dzieci z wielu aspektów – zauważył.

Czym jest piecza zastępcza? Jak wyjaśnił Rzecznik, to zadbanie o dobro dziecka w sytuacji dziejącej się krzywdy. Jego zdaniem powinniśmy dążyć do eliminacji domów małego dziecka na rzecz właśnie pieczy zastępczej.

POLECAMY