REKLAMA

Nowojorska policja ma nowego psa… robota. Ruszył na patrole

REKLAMA

Nowojorski departament policji (NYPD) zaprezentował nowe wsparcie dla swoich działań. To pies-robot o nazwie Digidog. Digidog może poruszać się po schodach, biegać do niemal 6 km na godzinę, a nawet mówić. To nie kończy możliwości tego psa – wkrótce będzie w stanie samodzielnie otwierać drzwi.

  • Digidog to wsparcie dla nowojorskiej policji.
  • Urządzenie, które jest obecnie w fazie testowej, jest robotem, który waży około 32 kg i jest w stanie wykorzystać sztuczną inteligencję do nawigacji w swoim środowisku – powiedziała rzecznik NYPD, sierżant Jessica McRorie.
  • W 2019 roku policja stanowa Massachusetts testowała użycie własnego Digidoga, nazwanego Spot.
  • Zobacz także: Młode firmy otrzymają rekompensatę za zamknięcie działalności

– Urządzenie, które jest obecnie w fazie testowej, jest robotem, który waży około 32 kg i jest w stanie wykorzystać sztuczną inteligencję do nawigacji w swoim środowisku – powiedziała rzecznik NYPD, sierżant Jessica McRorie. – Na urządzeniu zamontowane są kamery i światła, które pozwalają NYPD obserwować jego otoczenie w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, urządzenie jest zdolne do dwukierunkowej komunikacji – podała, opisując szczegóły działania elektronicznego psa.

Kilka dni temu nowojorska policja puściła Digidoga w teren, przy okazji reakcji na zgłoszenie o włamaniu do domu w Bronxie. – Urządzenie zostało dziś wdrożone do wnętrza mieszkania znajdującego się w granicach 47. komisariatu w ramach trwającego śledztwa – poinformowała rzeczniczka. – Ustalono, że w tym miejscu nie było żadnych osób – stwierdziła.

Tymczasem na ulicach zdumieni przechodnie wyciągali telefony komórkowe i nagrywali nowy nabytek nowojorskiej policji. Funkcjonariusze poinformowali, że już wkrótce dostępne będzie doczepiane ramię dla Digidoga, które pozwoli mu otwierać drzwi i przenosić przedmioty w razie potrzeby.

Departament Policji w Nowym Jorku nie jest jedyną amerykańską jednostką policji, która wykorzystuje przełomową technologię. W 2019 roku policja stanowa Massachusetts testowała użycie własnego Digidoga, nazwanego Spot. Departament poinformował, że był zainteresowany jego zdolnością do wchodzenia w niebezpieczne miejsca i dostarczania funkcjonariuszom obrazów podejrzanych urządzeń lub uzbrojonych podejrzanych.

vice.com, twitter

REKLAMA

Komentarze