Kazachstan: Nursułtan Nazarbajew zarażony koronawirem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

U „Przywódcy Narodu” byłego już prezydenta Kazahstanu Nursułtana Nazarbajewa wykryto COVID-19. Jego stan jest stabilny. Poddał się izolacji.

Nazarbajew, niedawno przekazał władzę swojemu sojusznikowi Kasymowi-Żomartowi Tokajewowi. Były prezydent 6 lipca będzie obchodzić 80 urodziny. Pomimo przekazania władzy, jest on nadal osobą najbardziej wpływową w całym kraju, a w 2010 parlament nadał mu tytuł Ełbasy, co oznacza „przywódca narodu”.  Nieprzerwanie sprawował władzę jako prezydent od lat 90.

Kazachstan jest nieprzerwanie oskarżany przez organizacje pozarządowe o zwalczanie wolności słowa w kraju, natomiast Nazarbajewa o zapędy autorytarne. Niewątpliwie zawdzięcza mu jednak rozwój gospodarczy kraju.

Na cześć Nursułtana Nazarbajewa zmieniono nazwę stolicy Kazachstanu z Astany na Nur-Sułtan.

W Kazachstanie epidemia nie ustaje

Władze Kazachstanu poinformowały, że ponownie, zostaną zamknięte centra handlowe, targi i parki w dużych miastach. Rozprzestrzenianie się wirusa wzmogło się, odkąd w maju zniesiono ogólnokrajową kwarantannę. Od czasu wybuchu epidemii w tym kraju potwierdzono 23 tys. przypadków zakażenia a ok. 100 osób zmarło.

Wśród osób które przeszły już koronawirusa są rosyjski premier Michaił Miszustin, rzecznik prasowy Władimira Putina – Dmitrij Pieskow, przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow.  

Zobacz także w Mediach Narodowych: https://medianarodowe.com/prezydent-ukrainy-chcial-celowo-zarazic-sie-koronawirusem-chcialem-przez-to-przejsc-zeby-ludziom-bylo-latwiej/

Źródła: Polsat News

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY