REKLAMA

Prezydent Ukrainy chciał celowo zarazić się koronawirusem? „Chciałem przez to przejść, żeby ludziom było łatwiej”

Prezydent Ukrainy chciał celowo zarazić się koronawirusem? „Chciałem przez to przejść, żeby ludziom było łatwiej”

Wg doniesień portalu „Ukraińska Prawda”, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zamierzał umyślnie zarazić się koronawirusem. Jak stwierdził, chorując na COVID 19 pokazałby, że choroba ta może dotknąć każdego, a społeczeństwu dzięki temu byłoby lżej.

REKLAMA

Zełenskiemu zależało przede wszystkim, aby społeczeństwo pozbyło się strachu, który wzbudza zakażenie koronawirusem. „- Chciałem się zakazić, żeby ludzie rozumieli, że to nie jest straszne, że można zachorować. Chciałem przez to przejść, żeby ludziom było łatwiej”. – wypowiedział się dla ukraińskiego portalu.

„Będę odizolowany, ale będę normalnie żył”

Zełenski przekonywał, że zakażenie koronawirusem nie zmieniłoby w sposób znaczny jego życia. Powiedział także, że najgorszy moment był na początku pandemii, kiedy każdy obawiał się śmierci. „- Zasugerowałem swoim ludziom: Zachoruję. Będę odizolowany, ale będę normalnie żył.” – stwierdził.

Pomysł prezydenta Ukrainy nie spotkał się jednak z aprobatą, szczególnie ze strony jego bliskich. „Rodzina uznałaby, że jestem szalony.” – powiedział między innymi Zełenski.

W Ukrainie od początku istnienia pandemii notuje się 27 856 przypadków zakażenia koronawirusem. Doszło do 810 zgonów, jak również 12 412 przypadków ozdrowienia. W ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia Ukrainy odnotowało 394 przypadki zachorowań na COVID 19. Zgonów było 13, a 217 osób ozdrowiało.

ŹRÓDŁO: GAZETA.PL

Zobacz także: Chiny ostrzegają przed „ryzykiem” studiowania w Australii

REKLAMA

Komentarze