Mocne słowa Prezydenta Dudy: Tu jest Polska

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

/ Fot. YouTube/prezydent.pl

Podczas spotkania z mieszkańcami Zwolenia Prezydent Andrzej Duda wypowiedział mocne słowa w kierunku sędziów oraz Komisji Europejskiej. Mówił o sędziach jako sługach narodu oraz podkreślał wyższość władzy wewnętrznej Polski nad unijną.

W Zwoleniu padły mocne słowa z ust Prezydenta Andrzeja Dudy w kierunku sędziów. Przypomniał, że to oni służą społeczeństwu, a nie na odwrót. Wyjaśnił też, że postrzeganie sądownictwa zależy od nich samych.

“Sędziowie jako przedstawiciele władzy państwowej są sługami społeczeństwa, nie odwrotnie. To oni ponoszą odpowiedzialność za to jak wymiar sprawiedliwości jest postrzegany. Jeżeli ktoś patrzy na społeczne oceny i widzi, że ponad 80 proc. ocenia go fatalnie, to państwo sędziowie powinni spojrzeć na siebie i strukturę, którą tworzą” – podkreślił prezydent.

Według Andrzeja Dudy sytuację w sądownictwo podkreśla fakt, iż środowisko nazywa siebie kastą – “Jakoś dziwnym trafem te sędziowskie elity, same siebie nazywające kastą, co woła o pomstę do nieba, nie pokazały na przestrzeni ostatnich lat żadnego konstruktywnego programu naprawy wymiaru sprawiedliwości”.

Zobacz także: Rewolucja w leczeniu raka – Cząsteczki miedzi pomogą chorym

Przypomniał również, że to prezydent jako głowa państwa mianuje sędziów i udziela im immunitetu do wydawania wyroków w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

“Choćby nie wiem jak bardzo się to nie podobało sędziowskim elitom, konstytucja nazywa prezydenta najwyższym przedstawicielem, co nie tylko w znaczeniu symbolicznym powoduje, że sędziom prezydent udziela władzy państwowej do wydawania wyroków w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” – stwierdził

Jednak największe wrażenie na publiczności, było odniesienie się do sytuacji na linii Polska-Unia Europejska – “Jestem prezydentem i powiem tak. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy”.

“Tak, tu jest Unia Europejska, ale przede wszystkim tu jest Polska” – odpowiedział na skandowanie części publiczności kończąc przemówienie.

https://twitter.com/tvp_info/status/1218199985713532929

onet/tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY