Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy [+FOTORELACJA]

FOTORELACJA
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Warszawie / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W południe po modlitwie Anioł Pański, którą poprowadził bp Piotr Jarecki, z placu Zamkowego wyruszył Orszak Trzech Króli. Uczestnicy w trzech korowodach, reprezentujących Afrykę, Azję i Europę dotarli do stajenki na placu Piłsudskiego.
  • W tym roku po raz kolejny ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli.
  • Zebrani odmówili też modlitwę za zmarłych oraz za zmarłego papieża Benedykta XVI.
  • Na placu zorganizowano kolędowanie w języku polskim i ukraińskim.
  • Zobacz także: Zamieszki w Meksyku. Syn El Chapo zatrzymany [+WIDEO]

Zgromadzonych na placu Zamkowym powitali trzej królowie, wyjaśniając, co skłoniło ich do wyruszenia w drogę. Król afrykański, w którego orszaku tradycyjnie dominuje kolor niebieski zwrócił się do zebranych w języku kinyarwanda. Król azjatycki, przewodzący orszakowi w kolorze zielonym – mówił po japońsku. Król europejski, w orszaku czerwonym – mówił po łacinie i po polsku.

Orszak Trzech Króli wyruszył z placu Zamkowego po modlitwie Anioł Pański, którą o godz. 12:00 poprowadził bp Piotr Jarecki, warszawski biskup pomocniczy. Obecny był również bp Michał Janocha. Zebrani odmówili też modlitwę za zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy w poprzednich latach uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli oraz za papieża Benedykta XVI.

Marszowi przewodziła gwiazda, do której dołączyły m.in. przedszkolaki, pastuszkowie, anioły. Na czele orszaku afrykańskiego, składającego się z dwórek i rycerzy na prawdziwym wielbłądzie jechał król Afryki Baltazar XV i pluszowe wielbłądy. Król Azji Melchior XV jechał z ogromnym kadzidłem w towarzystwie żołnierzy azjatyckich oraz chińskich smoków. Natomiast trzeci, europejski król – Kacper XV, także z rycerską eskortą.

Przed godz. 13:00 piętnasty Orszak Trzech Króli dotarł do stajenki na placu Piłsudskiego, gdzie Mędrcy pokłonili się Jezusowi oraz złożyli Mu dary. Następnie wszyscy obecni na placu zatańczyli poloneza do melodii kolędy “Bóg się rodzi”.

Czytaj więcej: Przyłębska odpowiada sędziom TK. Nie ma zamiaru ustępować

Fotorelacja z Orszaku Trzech Króli

W tym roku na placu zorganizowano kolędowanie w języku polskim i ukraińskim. W ramach poczęstunku dla uczestników rozdawano wigilijne potrawy ukraińskie.

Dla uczestników warszawskiego orszaku przygotowano 80 tys. koron i 50 tys. śpiewników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stacja7.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY