Zamieszki w Meksyku. Syn El Chapo zatrzymany [+WIDEO]

WIDEO
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meksykańskie służby zatrzymały syna El Chapo

Zamieszki w Meksyku / Fot. PAP/EPA/Juan Carlos Cruz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Meksykańskie siły bezpieczeństwa schwytały w czwartek Ovidio Guzmana, syna słynnego barona narkotykowego, Joaquina Guzmana "El Chapo". Po tym aresztowaniu w stanie Sinaloa, na zachodzie kraju, wybuchły zamieszki, w których zginęło trzech policjantów.

Według relacji meksykańskich mediów doszło do zatrzymania syna popularnego barona narkotykowego El Chapo, Ovidio Guzmana. Jest on powszechnie uznawany za jednego z liderów kartelu Sinaloa oraz za jednego z największych handlarzy fentanylem. Ten niebezpieczny narkotyk, co roku doprowadza w Stanach Zjednoczonych do śmierci kilkudziesięciu tysięcy ludzi. USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 5 mln dolarów za pomoc w jego ujęciu.

Lokalne media wskazują, że do starć gangów narkotykowych z siłami bezpieczeństwa dochodzi na kilka dni przed pierwszą wizytą prezydenta USA Joe Bidena w Meksyku.

Zamieszki po zatrzymaniu barona

Kilka godzin po porannym zatrzymaniu syna słynnego przemytnika w mieście Culiacan, stolicy Sinaloa, w kilku miejscach tego stanu doszło do zamieszek, blokad dróg oraz przypadków strzelania do funkcjonariuszy policji, a także do samolotów w rejonie lotniska.

Niestety w starciach z dobrze uzbrojonymi przestępcami zginęło trzech policjantów, a kilkanaście osób zostało rannych, z powodu wymiany ognia między policją, a członkami kartelu narkotykowego.

Z powodu wzrostu przemocy w Sinaloa władze stanowe wezwały miejscową ludność do pozostania w domach. 

Czytaj więcej: Miedwiediew do NATO: “Użyjemy przeciwko wam siły”

El Chapo i meksykański kartel narkotykowy

Już w 2019 r. syn El Chapo został zatrzymany, jednakże ówczesny prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador zdecydował się uwolnić przestępcę.

Natomiast głowa rodziny Joaquin “El Chapo” Guzman, został namierzony i schwytany przez policję w 2015 r. na terenie Meksyku. Następnie uciekł on z aresztu. Jednakże barona kartelu narkotykowego udało się ponownie schwytać w 2016 r., a ten został przekazany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości. W lipcu 2019 r. został skazany na karę dożywotniego więzienia, a także przepadek mienia przestępcy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY