Klinika “Budzik” w Warszawie. Otwarcia dokonał Zbigniew Ziobro

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Otwarcie kliniki "Budzik"

Klinika "Budzik" w Warszawie / Fot. PAP/EPA/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zakończyła się budowa kliniki "Budzik" dla dorosłych na warszawskim Bródnie. Placówka ma pomagać pacjentom w śpiączce po ciężkich urazach mózgu. Będzie też prowadzić działalność naukową.

Klinika “Budzik” w Warszawie została wyposażona w 17 łóżek oraz specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Większość aparatury jest już na miejscu i w najbliższym czasie będzie instalowana. Zakupiony został też nowoczesny system pionizowania pacjentów i przemieszczania ich po terenie placówki za pomocą szyn zamontowanych w suficie.

Budowa kliniki była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczyło na ten cel 44 mln złotych. Szef resortu sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, podczas otwarcia kliniki wyraził przekonanie, że jej pracownicy pomogą pacjentom wrócić do normalnego życia.

Nie wszyscy zgadzali się z tą filozofią, którą zaproponowałem jako minister sprawiedliwości, by środki, które dotychczas były przekazywane wyłącznie na pomoc prawną i psychologiczną ofiarom przestępstw, przekazywać również na innego rodzaju pomoc, taką właśnie jak klinika “Budzik”. Jestem głęboko przekonany, że ta pomoc jest jeszcze bardziej potrzebna, bo aby można było komuś nieść pomoc psychologiczną i prawną, trzeba go najpierw wybudzić czy uratować mu życie

– podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Całkowity koszt budowy kliniki “Budzik” wyniósł 50 mln złotych. Pierwsi pacjenci mają trafić do placówki w marcu 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY