Chiny testują lewitujące samochody

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samochód lekko unoszący się nad ziemią

Samochód lekko unoszący się nad ziemią / Fot. Twitter

Samochody osiągnęły podobno prędkość ok. 230 km/h. Dla porównania najszybsze pociągi kulowe maglev mogą osiągnąć prędkość do ok. 600 km/h.

Chińscy naukowcy z Southwest Jiaotong University przetestowali zmodyfikowane samochody zdolne do magnetycznego lewitowania 35 milimetrów od ziemi na odcinku specjalnie zmodyfikowanej autostrady.

Wideo z testu pokazuje zmodyfikowany samochód osobowy sunący po powierzchni, podczas gdy jego cztery opony obracają się bezradnie w powietrzu, bezużyteczne przez to, co wydaje się być magnetycznymi repulsorami dołączonymi do dolnej części pojazdu.

Do lewitacji zainstalowano tablicę z magnesami trwałymi. Pojazd waży 2,8 tony.

Test

Szczegóły dotyczące testu są skąpe. Ponoć osiem zmodyfikowanych pojazdów było testowanych na mniej niż 13-kilometrowym odcinku autostrady. Zarówno jezdnia, jak i same pojazdy musiały zostać mocno zmodyfikowane, aby wykonać test. Inżynierowie dodali do podłoża pojazdów układ magnesów stałych, a wzdłuż autostrady poprowadzili szynę konduktorską.

Prędkość była ponoć wysoka – samochody osiągnęły wedle podawanych informacji prędkość ok. 230 km/h. To dość szybko, ale nadal daleko od krajowych pociągów kulowych maglev, z których najszybsze mogą osiągnąć prędkość do ok. 600 km/h.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Money.pl, Twitter, Futurism.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY